Mokslas ir IT

2016.07.01 10:57

Pradėjo veikti „Google“ nutiestas duomenų perdavimo kabelis tarp JAV ir Japonijos

ELTA 2016.07.01 10:57

JAV ir Japoniją sujungė didžiausius pasaulyje duomenų kiekius perduodantis vandenyno dugnu nutiestas interneto kabelis. Jo ilgis iš viso siekia kiek daugiau nei 9 tūkst. kilometrų, projektą vykdė JAV interneto milžinė „Google“, praneša laikraštis „The Telegraph“.

Šviesolaidžiu kabeliu duomenys gali būti perduodami 60-ties terabitų per sekundę greičiu, todėl jis laikomas projektu, gerokai paspartinsiančiu duomenų sklaidos greitį Ramiojo vandenyno regione.

Tiesa, „Google“ tėra viena iš šešių bendrovių, dalyvavusių projekte – prie jo ženkliai prisidėjo ir Azijos regiono telekomunikacijų įmonės.

Anot „Google“ atstovo Urso Holzle, kabelio „pajėgumas yra didesnis nei bet kurio kito aktyvaus povandeninio kabelio“. Šiuo metu vis labiau kyla spartesnio interneto greičio ir didesnio duomenų siuntimo kiekio poreikis, nes prie interneto jungiasi vis daugiau įrenginių. Be to, vis daugiau vartotojų renkasi duomenis saugoti debesijos technologijose, o šioms taip pat reikia prieigos prie pasaulinio tinklo. Analitikai teigia, kad šiuo metu beveik visi tarptautiniai interneto duomenų srautai vykdomi per povandeninius kabelius, nors ankstyvosiomis interneto gyvavimo dienomis duomenys būdavo neretai siunčiami palydovais.

„Faster“ (angl. spartesnis) vardą gavusi kabelių sistema jungia technologijų centrus Los Andžele, San Franciske, Portlende bei Sietle ir juos susieja su dviem jungtimis Japonijoje.

Šiuo metu „Google“ taip pat palaiko projektą, kabeliu dar iki šių metų pabaigos sujungsiantį Floridą ir Braziliją. Be to, jos konkurentės „Microsoft“ ir „Facebook“ visai neseniai paskelbė planuojančios tiesti Atlanto vandenyno dugnu kabelį tarp Virdžinija Byčo rytinėje JAV pakrantėje ir Bilbao Ispanijoje.