Mokslas ir IT

2021.05.17 11:17

Technologinės plėtros projektams – pusė milijono eurų

LRT.lt2021.05.17 11:17

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, skatindama mokslinių tyrimų rezultatų komercinimą, skiria 500 tūkst. eurų technologinės plėtros projektų finansavimui ir siekia į projektus įtraukti kuo daugiau jaunųjų mokslininkų ir tyrėjų, rašoma ministerijos pranešime.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija siekia į projektų įgyvendinimą įtraukti jaunuosius mokslininkus ir tyrėjus, tad vienas iš prioritetų atrenkant finansuotinus projektus bus skiriamas projektams, kurių darbo grupėse dirbs doktorantai ar jaunieji mokslininkai.

Vieno technologinės plėtros projekto biudžetas galės siekti iki 100 tūkst. eurų, o projektai truks iki 2022 m. pabaigos. Projektus turės koordinuoti mokslo ir studijų institucija, įgyvendinimui pasitelkdama partnerius iš verslo – mažas ir vidutines įmones.

Praėjusio finansavimo kvietimo metu buvo įgyvendinami tokie projektai, kaip išmanios medžiagos kūrimas, beržų sulos gavyba ir perdirbimas, pažangios ląstelinės terapijos prototipo, skirto artrito gydymui, vystymas ir kt.

Numatoma, kad Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) technologinės plėtros projektų finansavimo konkursą paskelbs artimiausiu metu. MITA organizuoja informacinį seminarą būsimiems pareiškėjams „Technologinės plėtros priemonė – galimybė kurti prototipą“, kuris vyks gegužės 18 d. 9 val. nuotoliniu būdu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.