Mokslas ir IT

2021.05.08 12:54

Naujienos vidutinės telefonų klasės mėgėjams: ką pirkėjams siūlo naujos „Samsung“ A serijos išmanieji?

apžvalga
Patricija Kilminavičienė, LRT.lt2021.05.08 12:54

Daugiausia aistrų telefonų rinkoje kelia brangūs ir solidūs išmanieji, kurių kaina neretai viršija tūkstantį eurų. Tačiau ne visi nori ir gali leisti sau tokias sumas, todėl telefonų gamintojai privalo ieškoti aukso viduriuko, kad įtiktų visų žmonių poreikiams. Pietų Korėjos kompanija „Samsung“ kovą pažėrė naujienų savo gerbėjams – pristatė vidutinės klasės išmaniuosius A52, A52 5G ir A72. Tai nėra biudžetiniai telefonai, tačiau nepretenduoja ir į flagmanų kategoriją. Tad ko verta tikėtis iš šių įrenginių ir kokie lūkesčiai gali neišsipildyti?

Dizainas ir ekranas

Šį kartą teko išbandyti A52 ir A72. Modeliai kone identiški, tik A72 šiek tiek didesnis – jo ekrano įstrižainė 6,7, o A52 – 6,5 colio. Nors atrodo, kad telefonai gana dideli, rankose tokie gabaritai ne itin jaučiasi, greičiausiai dėl plonumo ir gana patogaus dizaino.

Abu telefonai yra apvalintais kampais, dizainas minimalistinis, net ir kamerų blokas organiškai įsilieja į bendrą vaizdą. Nugarėlė matinė, tai turėtų būti pliusas tiems, kurie linkę nenaudoti dėklo ar kitokios papildomos apsaugos, – nematyti pirštų atspaudų. Kita vertus, tiek korpusas, tiek nugarėlė yra pagaminti iš plastiko, o tai šiek tiek gadina įvaizdį, nes sukuria pigumo įspūdį, o kai kuriems vartotojams gali kelti klausimų ir dėl kokybės – ne veltui flagmanams gamintojai renkasi stiklą ir metalą. Abu modelius galima rinktis iš 4 spalvų: violetinės, juodos, baltos ir mėlynos.

Gamintojas nusprendė šių telefonų neapkrauti papildomais mygtukais, todėl jų tėra trys: garso reguliavimo, atrakinimo ir užrakinimo. Priekinė kamera integruota į ekraną, pirštų atspaudų jutiklis taip pat paslėptas po juo.

Ekranas vis dėlto gauna karmos taškų. Abiejuose modeliuose integruoti „Super Amoled“ ekranai, džiuginantys ryškumu ir atnaujinimo dažniu – 90 Hz. Vaizdai keičiasi sklandžiai, malonu žiūrėti filmus, serialus ir kitus įrašus. Telefonuose integruota „eye comfort shield“ (liet. akių komforto) funkcija, sumažinanti mėlynos šviesos sklaidą ir automatiškai prisitaikanti prie vartotojų įpročių parinkdama reikiamą spalvų intensyvumą.

Vis dėlto nei vienas, nei kitas telefonas taip gerai neprisitaiko prie aplinkos sąlygų, kaip norėtųsi, nes tamsiame kambaryje ekrano ryškumą reikia sumažinti rankiniu būdu – plieskia į akis ir pasitaiko, kad tas ryškumo sumažinimas sutrinka, grįžta į pradinę padėtį. Jeigu jūsų akys jautrios ir greitai pavargsta, tai gali būti trūkumas. Kita vertus, gali tapti priežastimi nenaršyti telefone naktį.

Kameros galimybės

Šiais laikais kamera yra vienas pagrindinių dalykų, į kurį pirkėjai atkreipia dėmesį rinkdamiesi naują išmanųjį. A52 ir A72 daugelio vartotojų nuvilti neturėtų, tačiau yra niuansų, dėl kurių geriau nenorėti ypač daug.

Abu modeliai turi 64 megapikselių pagrindinę kamerą su F/1,8 objektyvu, 5 megapikselių makrokamerą ir 12 megapikselių ypač plataus kampo kamerą. Priekinė kamera yra 32 megapikselių. Tiesa, A72 taip pat turi 8 megapikselių teleobjektyvą, leidžiantį priartinti vaizdą tris kartus, o A52 modelis turi 5 megapikselių gylio jutiklį, skirtą portretinėms nuotraukoms. Filmuoti galima tik 4K raiška, 30 kadrų per sekundę.

Integruota scenos optimizavimo funkcija parenka tinkamiausius fotografavimo nustatymus automatiškai ir suteikia nuotraukoms atitinkamą ryškumą. Telefonuose taip pat yra „single take“ (liet. vienas fiksavimas) režimas, leidžiantis filmuoti 10 sekundžių trukmės vaizdo įrašus, telefonui pačiam nusprendžiant, kurie kadrai geriausi ir kuriuos vertėtų išsaugoti. Naujos A serijos telefonuose vartotojai ras ir daugeliui pažįstamus makro- ir portretinius fotografavimo režimus. Be to, galima rasti įvairių nuotaikingų filtrų, kokie paprastai naudojami socialiniuose tinkluose.

Fotografuojant lauke nuotraukos daro neblogą įspūdį – gana ryškios, spalvos sodrios, džiugina nemažai kadre užfiksuojamų detalių. Nuotraukos nėra automatiškai fokusuojamos, tą reikia turėti omenyje ir nenustebti, jeigu greitai nutraukus kadrą norimas objektas pasirodys nepakankamai ryškus. Tas pats galioja fotografuojant judančius objektus, pavyzdžiui, einantį gyvūną arba važiuojant mašina – stabiliai nelaikant telefono ir nesukaupus viso dėmesio vaizdas gali išsilieti.

Patalpose, kai apšvietimas blogesnis, įspūdis suprastėja – detalių kadre fiksuojama mažiau, o kai kurie daiktai susilieja, jeigu jų spalvos yra panašios. Taip pat padeda dirbtinis intelektas, kuris vėliau nuotraukas iššviesina ir atskiria grūdus nuo pelų. Tik tas iššviesinimas tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, fotografuojant patalpoje, šiek tiek kainuoja nuotraukos kokybės. Įdomus efektas fotografuojant žmogų, kai šviesos šaltinis, pavyzdžiui, saulė, yra už jo: kamera atkuria visą vaizdą, esantį už nugaros, tačiau netinkamai parinkus kampą žmogus lieka tarsi įrėmintas šviesos šaltinyje ir iš dalies atskirtas nuo bendro vaizdo.

Naktinė fotografija abiem telefonais daro neblogą įspūdį. Iš koto verčiančių nuotraukų tikėtis nevertėtų, tačiau aukštų reikalavimų nakties režimui netaikančiam vartotojui turėtų įtikti. Spalvų balansas patenkinamas, fotografuojant miesto vaizdus šviesos liejasi nedaug, tik kai kuriais atvejais nuotraukos, fiksuojamos automatiniu naktiniu režimu, gana stipriai iššviesinamos. Pavyzdžiui, fotografuojant miestą vakare, kai gana daug žibintų ir kitų nedidelių šviesos šaltinių, gali atrodyti, kad nuotrauka daryta dieną. Šių modelių naktinę fotografiją būtų nedrąsu lyginti su tuo, ką matome naujausiuose flagmanuose, tačiau bandymas neblogas.

Procesorius, baterija ir kitos funkcijos

Į abu modelius integruotas 8 branduolių „Qualcomm Snapdragon 720G“ procesorius, užtikrinantis, kad visos pagrindinės funkcijos veiks be trikdžių. Iš tiesų eiliniam vartotojui, kuriam telefonas tarnauja skambinant, fotografuojant, naršant internete ir bendraujant socialiniuose tinkluose, procesoriaus pajėgumo turėtų užtekti. Bandant atlikti daugiau užduočių vienu metu arba imantis sudėtingesnių veiksmų galima pastebėti, kad įrenginys veikia lėčiau – tiems, kurie pripratę prie aukštos klasės itin greitų flagmanų, skirtumas bus juntamas.

Vienas labiausiai erzinančių dalykų yra tai, kad abu telefonai gana sunkiai atpažįsta biometrinius duomenis – piršto atspaudą ir veido atvaizdą. Abiem naudotis nėra patogu, nes atrakinti telefoną užtrunka ilgiau nei įprastai. Pirštą prispausti prie ekrano reikia tinkamu kampu ir nepamiršti palaikyti šiek tiek ilgiau, kol atsirakins. Veidą telefonai atpažįsta kokius 5 kartus iš 10 ir dar gerokai pagalvoję, o tamsoje savo veido atvaizdu telefonų apskritai nepavyksta atrakinti.

Įrenginiai turi 6 GB operatyviosios (RAM) ir 128 GB vidinės atminties. Tokios vidinės atminties iš esmės yra per akis, tačiau jeigu yra poreikis, ją galima išplėsti „Micro SD“ kortele, ko šiais laikais dauguma išmaniųjų pasiūlyti nebegali.

A52 modelis turi 4 500 mAh bateriją, o A72 – net 5 000 mAh. Tiek vieno, tiek kito telefono baterija atlaiko neblogai, neintensyviai naudojant galima išgyventi įrenginio nekrovus dvi dienas, tačiau daugiau naršant, fotografuojant ir žiūrint vaizdo įrašus išsikrauna ir greičiau.

Šie telefonai neturi belaidžio įkrovimo funkcijos, tačiau vargu ar tai didelis trūkumas. Kraunasi gana greitai – maždaug per pusantros valandos nuo 15 iki 100 proc. Baterijos atžvilgiu tiek vienas, tiek kitas telefonas lūkesčius pateisina neblogai.

Apibendrinimas

Tai nėra aukštos klasės išmanieji flagmanai, veikiantys be jokių trikdžių, darantys fantastiškas nuotraukas ir garantuojantys puikią naudojimo patirtį. Yra trūkumų, kaip kad jau įvardytas nesusipratimas su biometriniais duomenimis, kartais telefonai veikia kiek lėčiau, nuotraukų kokybė ne visada džiugina, o kai kam gali nepatikti plastikinis telefonų „kūnas“.

Vis dėlto, atsižvelgus į kainą, kuri A52 atveju prasideda nuo maždaug 300, o A72 – nuo 375 eurų, šių išmaniųjų pasirodymas yra visai neblogas. Kitaip tariant, vieną ir kitą modelį gali įsigyti už pusę flagmano kainos, tačiau gauni daugiau. Neišrankiam ir neišlaidžiam vartotojui, telefoną naudojančiam kasdieniams socialiniams poreikiams patenkinti ir vienam kitam gyvenimo kadrui užfiksuoti, šių telefonų siūlomų naudų turėtų visai užtekti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.