Mokslas ir IT

2016.06.10 20:35

Indija neįsileis „Google Street View“

ELTA 2016.06.10 20:35

Indijos vyriausybė neišduos leidimo „Google Street View“ projektui šalyje. Tai penktadienį paskelbė Vidaus reikalų ministerija. Toks sprendimas esą priimtas dėl saugumo priežasčių, praneša agentūra dpa.

„Google Street View“ projektas leidžia interneto vartotojams virtualiai keliauti po šalį, iš visų pusių apžiūrint panoraminius miestų vaizdus taip, kaip jie būtų matomi realiai stovint šalia jų.

Kelios Indijos saugumo tarnybos prieš tai pasisakė prieš projektą. Jos atkreipė dėmesį į įvairius išpuolius šalyje, kurie, ekspertų įsitikinimu, buvo planuojami pasitelkiant informaciją, panašią į „Google“ pasiūlymą.

Žinomiausias pavyzdys yra išpuolis prieš prabangų viešbutį „Taj Mahal Palace“ Mumbajuje 2008 metais, per kurį žuvo 166 žmonės. Teroristai, rengdamiesi šiai atakai, naudojosi ir fotografine žvalgybine medžiaga.

2011-aisiais „Google“ trumpai mėgino „Street View“ projektui fotografuoti vaizdus Pietų Indijos Bangalorės mieste. Tačiau kai policija sustabdė tam naudotą automobilį, koncernas iš šalies pasitraukė.

„Google Street View“ projektas vykdomas nuo 2007 metų.