Mokslas ir IT

2016.06.07 20:39

Patvirtino: aborigenai buvo pirmieji australai

BNS 2016.06.07 20:39

Nauji moksliniai tyrimai patvirtina, kad aborigenai buvo pirmieji Australijos gyventojai, ir paneigia teorijas, kad pirmieji žmonės šiame žemyne galėjo būti kita, galbūt, europiečių kilmės, grupė.

Pirmadienį žurnale „Proceedings of the National Academy of Sciences“ paskelbtame straipsnyje galutinai išsprendžiamas ginčas dėl pirmųjų australų, rusenęs daugiau kaip 150 metų.

Tyrimu paneigiama ankstesnės studijos išvada, esą DNR sekos, paimtos iš Mango žmogaus – seniausių žmogaus palaikų žemyne, – parodė, kad jis priklauso išnykusiai linijai, kuri Australijoje gyveno anksčiau už aborigenus.

Tačiau dabar Griffitho universiteto Pietryčių Kvynslande mokslininkai panaudodami naujus DNR sekvenavimo metodus iš naujo išanalizavo tuos palaikus.

Ankstesnio testo metu buvo „sekų iš penkių skirtingų Europos žmonių“, ir tai rodytų „užteršimą“, sakė Davidas Lambertas iš Griffitho universiteto Žmogaus evoliucijos tyrimų centro.

„Grįždami ir iš naujo išanalizuodami tuos pavyzdžius pažangesne technologija nustatėme įtikinamą paramą argumentui, kad australų aborigenai buvo pirmieji Australijos gyventojai“, – sakė D. Lambertas.

Mango žmonės gyveno pleistoceno eroje Vilandros ežerų regione vakariniame Naujojo Pietų Velso pakraštyje. Archeologiniai duomenys rodo, kad žmonės tame regione gyveno prieš 60–45 tūkst. metų.

Mokslininkai taip pat iš naujo išanalizavo „daugiau kaip 20 kitų senovinių žmonių iš Vilandros“ ežerų regiono. „Mums pavyko atkurti vieno iš ankstyvųjų Mango ežero (rajono) gyventojų genomo seką, vyro, kuris buvo palaidotas labai arti tos vietos, kur iš pradžių buvo palaidotas Mango žmogus“, – sakė D. Lambertas.

Debatai dėl pirmųjų australų kilmės vyko nuo 1863 metų, kai britų mokslininkas Thomas Henry Huxley publikavo savo knygą „Duomenys apie žmogaus vietą gamtoje“ (Evidence as to Man's place in Nature).