Naujienų srautas

Mokslas ir IT2016.06.02 10:55

Konferencijoje Trakuose bus aptariamas bepiločių orlaivių potencialas

Ūkio viceministras teigia, kad būtina skatinti įvairias institucijas kuo plačiau naudotis bepiločiais orlaiviais. Pasak Mariaus Skarupsko, šios technologijos galimybės sparčiai auga ir gali palengvinti pareigūnų darbą. Apie tai konferencijoje „Bepiločių orlaivių praktinis panaudojimas Lietuvoje“ Trakų rajone ketvirtadienį diskutuos valdžios, mokslo ir verslo atstovai.

Apie augančią bepiločių orlaivių svarbą iš naujo imta kalbėti prieš porą savaičių, kai amerikiečių karių valdoma skraidyklė Pakistane nukovė Talibano lyderį. Pasaulyje šia technologija vis labiau domisi ne tik kariuomenės, bet ir aplinkosaugininkai, policininkai, ūkininkai, žiniasklaidos priemonės ar tiesiog eiliniai vartotojai.

Pastebima, kad bepiločiai orlaiviai populiarėja ir Lietuvoje – policija neseniai paskelbė, jog tokios skraidyklės stebės miškus ir ieškos nelegalių degtinės fabrikėlių. Specialistai kartu atkreipia dėmesį, kad platesnį bepiločių orlaivių panaudojimą šalyje stabdo įstatymai, kuriuose numatyta nemažai apribojimų – pavyzdžiui, orlaivio valdytojas turi visada matyti savo skraidyklę, o ji nuo šeimininko negali nuskristi toliau nei pusę kilometro.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi