Mokslas ir IT

2021.04.08 14:50

Britė tapo viena iš kelių moterų pasaulyje, kurios dar kartą pastojo jau besilaukdamos

LRT.lt2021.04.08 14:50

Britė susilaukė dvynių, tarp kurių trijų savaičių skirtumas, nes antrojo vaikelio moteris pradėjo lauktis jau būdama nėščia su pirmuoju, rašo „The Independent“.

39 metų Rebecca Roberts jau laukėsi sūnaus Noah, kai gimdoje užsimezgė dukra Rosalie.

Apie antrąjį vaikelį moteris sužinojo po tyrimo ultragarsu 12-ą nėštumo savaitę, nors prieš tai atlikti du tyrimai rodė tik vieną vaisių.

„Prieš tai du kartus tyriausi ir buvo matyti tik Noah, o ji turbūt buvo ką tik užsimezgusi“, – sakė moteris apie Rosalie.

„Su tyrimą ultragarsu atlikusia gydytoja tik pakalbėjome apie ankstesnius tyrimus, tad ji žinojo, kad laukiuosi vieno kūdikio, todėl staiga nutilo... Maniau, kad įvyko kažkas baisaus, nes ji nieko nesakė, – prisimena mama. – Tada ji pažvelgė į mane ir tarė: „Ar žinote, kad laukiatės dvynių?“ Man širdis nusirito į pakulnes. Aš jos ir klausiu: „Ar taip gali būti?“

Prisimindama tą akimirką, kai apie antrąjį kūdikį pasakė savo gyvenimo draugui, moteris pridūrė: „Jis nepatikėjo manimi, kol pats nepažiūrėjo į nuotraukas, o tada neteko amo.“

„Nuotraukoje jis pamatė dvynius ir buvo ne mažiau šokiruotas nei aš, – prisimena R. Roberts. – Mus abu tai apstulbino.“

Superfetacija – taip vadinamas šis reiškinys – įvyksta tuomet, kai moteriai jau esant nėščiai iš jos kiaušidės išsiskiria kiaušialąstė ir po kurio laiko jau apvaisinta implantuojasi šalia pirmojo embriono gimdoje.

Tai labai retas dalykas, visame pasaulyje užfiksuoti vos keli superfetacijos atvejai.