Mokslas ir IT

2016.05.24 08:27

Išaugo kibernetinių ekonominių nusikaltimų kiekis

LRT.lt2016.05.24 08:27

Remiantis verslo konsultavimo organizacijos „PwC“ ataskaita, tarp ekonominių nusikaltimų pastebimas ženklus kibernetinių nusikaltimų augimas – su pastaraisiais yra susidūrę net 32 proc. įmonių. Panašu, kad ekonominiai nusikaltimai vis labiau persikelia į skaitmeninę erdvę, rašoma pranešime spaudai.

Ataskaita atskleidė, kad per pastaruosius dvejus metus trečdalis respondentų susidūrė su ekonominiais nusikaltimais, pusė jų patyrė didesnius nei 5 milijonų dolerių nuostolius. Tuo tarpu kibernetiniai nusikaltimai pakilo į antrą vietą tarp dažniausiai nurodomų ekonominių nusikaltimų tipų.

Pasak antivirusinių programų kūrėjų, analizuojant verslo konsultantų atlikto tyrimo duomenis, labiausiai nerimą kelia ne augantis kibernetinių nusikaltimų kiekis, o tai, kad įmonės per menkai rūpinasi apsaugos sprendimais. Tik 37 proc. įmonių turi pasiruošusios visapusiškai veiksmingą reagavimo planą saugumo incidento atveju, o 20 proc. nėra įvertinusios kibernetinio sukčiavimo rizikos.

Pasyvus įmonių požiūris į ekonominių nusikaltimų nustatymą bei prevenciją gali sukelti rimtų problemų, ypač kai kalbama apie kibernetines atakas: jautrių verslo duomenų pasisavinimas, įsilaužimas į vidines sistemas, darbo procesų nutraukimas ir kitos galimos atakų pasekmės gali sukelti ne tik finansinių nuostolių, bet ir turėti neigiamą įtaką įmonės reputacijai.

Pasak saugumo ekspertų, pasyvų įmonių požiūrį į kibernetinius nusikaltimus atskleidžia ir klaidinga organizacijų nuomonė, kad kibernetinis saugumas yra IT darbuotojų, o ne vadovybės atsakomybė – net 73 proc. įmonių mano, kad saugumo pažeidimo atveju pirmiausia turi reaguoti IT skyrius.