Mokslas ir IT

2016.05.20 19:54

„Google“ idėjos: nuo bioninės akies iki pagalbos sergantiems diabetu

Interneto ir technologijų milžinė„Google“ pristatė pluoštą artimos ateities technologijų, kurios žmonėms pagelbės įvairiais atvejais – padės sužinoti cukraus kiekį kraujyje, lavins vaikų komunikacijos įgūdžius ar tiesiog praskaidrins kasdienius susirašinėjimus interneto erdvėje.

Technologijų ekspertas Almantas Dulkys pasakoja, kad vienas iš įdomesnių „Google“ atradimų – savotiškas nedidelis ventiliatorius, kurį galima nešiotis su savimi karštą dieną. „Google“ užpatentuotas įrenginys yra išmanus – jis jaučia, kiek žmogus prakaituoja ir, priklausomai nuo to, kiek yra prakaituojama, ventiliatorius aušindamas kartu pradeda skleisti tam tikrą kvapą.

Pasak A. Dulkio, korporacija taip pat dirba su technologijomis, kurios skirtos medicinai.

„Google“ užpatentavo technologiją, kuri padėtų diabetu sergantiems žmonėms neinvaziniu būdu patikrinti kraujyje esančio cukraus lygį“, – teigia ekspertas.

Kita, kiek mažiau rimta technologija – galimybė mūsų kasdienius susirašinėjimus paversti į komiksus. Taip pat „Google“ kuria su žaislais susijusias technologijas. Vienas tokių žaislų – vaikų pamėgtas „furby“.

„Google“ dirba su dirbtiniu intelektu, kuris leistų vaikams tam tikra prasme bendrauti su žaislu ir tokiu būdu lavinti tą komunikacinį pagrindą. Tas žaislas turės kameras vietoj akių, mikrofoną – jis klausys tavęs, stebės“, – sako A. Dulkys.

Plačiau apie šias technologijas – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“.