Naujienų srautas

Mokslas ir IT2016.05.20 08:12

Į kosmosą pakilti ruošiasi lietuvaitės Danielės vardu pavadintas palydovas

BNS 2016.05.20 08:12

Prancūzijos bendrovė „Arianespace“ ruošiasi gegužės 24 dieną iškelti du Europos navigacinės sistemos „Galileo“ palydovus, iš kurių vienam suteiktas lietuvės mergaitės vardas – „Danielė“.  

Palydovas šią savaitę jau buvo sumontuotas raketos nešėjos „Sojuz“ viršutinėje pakopoje. Ši Rusijos gamybos raketa turėtų iškelti iš kosmodromo Prancūzijos Gvianoje „Galileo“ sistemos palydovus „Danielė“ ir „Alizée“, pavadintus mergaičių, 2011 metais laimėjusių Europos Komisijos organizuotą piešinių konkursą, vardais.

Tame konkurse, kurio tema – „Kosmosas ir aeronautika“, galėjo dalyvauti 9–11 metų vaikai, gyvenantys Europos Sąjungos šalyse, o jų nugalėtojų vardai buvo suteikti į orbitą iškeliamiems 27 „Galileo“ palydovams.

Kiekviena Bendrijos šalis išrinko po vieną nugalėtoją, o Lietuvoje nugalėjo devynmetė Danielė Gedminaitė, pateikusi piešinį „Raudonosios kometos elektros srovė“, kurį nacionalinė komisija išrinko geriausiu.

Europos Sąjungos ir Europos kosmoso agentūros (ESA) kuriama palydovinės navigacijos sistema, kuri yra JAV Pasaulinės vietos nustatymo sistemos (GPS) ir Rusijos GLONASS varžovė, teiks didelio tikslumo geografinės padėties ir laiko nustatymo bei navigacijos paslaugas, tačiau bus kontroliuojama civilinių struktūrų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi