Naujienų srautas

Mokslas ir IT2013.03.15 15:43

Londone atrasta masinė maro aukų kapavietė (nuotraukos)

ELTA 2013.03.15 15:43

Atliekant Londono „Crossrail“ geležinkelio projekto kasinėjimo darbus buvo aptikta viduramžių maro aukų masinė kapavietė, praneša BBC.

Atliekant Londono „Crossrail“ geležinkelio projekto kasinėjimo darbus buvo aptikta viduramžių maro aukų masinė kapavietė, praneša BBC.

Buvo žinoma, kad tokia kapavietė egzistavo, tik nebuvo žinoma jos tiksli vieta. Archeologai Čarterhauzo aikštėje 5,5 metro skersmens šachtoje rado 13 kūnų ir 14-ojo amžiaus keramikos dirbinių.

Palaikai mokslininkams suteiks informacijos apie to meto londoniečius ir marą. Ištyrę skeletus mokslininkai sužinos apie to meto londoniečių fizinę būklę ir sveikatą. Be to, kauluose gali būti išlikusi maro bakterijų DNR, kuri suteiktų informacijos apie šių bakterijų vystymąsi ir plitimą.

Čarterhauzo aikštė anksčiau buvo už Londono miesto ribų. Kūnai buvo suguldyti dviem tvarkingomis eilėmis. Tai rodo, kad jie tikriausiai mirė ankstyvuoju maro laikotarpiu, nes vėliau ligai išplitus iki pandemijos lygio kūnai būdavo bet kaip sumetami į masinius kapus.

„Crossrail“ projekte dirbantys archeologai toliau kasinės ir ieškos daugiau palaikų arba radinių iš kitų laikotarpių. „Crossrail“ projekto, kurio vertė 14,8 milijardo svarų, tikslas yra 118 kilometrų ilgio greitoji geležinkelio linija, kuri sujungs 37 stotis Londone. Liniją planuojama atidaryti 2018 metais. Dėl to, kad planuojama iškasti daug tunelių, projekte dirba ir archeologai. Jie kasinės iš viso 40 vietovių. Mokslininkai teigia, kad masinė maro aukų kapavietė yra iki šiol svarbiausias projekto radinys. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi