Mokslas ir IT

2016.05.11 12:57

Radęs geresnę alternatyvą „Google“, lietuvių startuolis gavo 20 mln. dolerių

DELFI.lt 2016.05.11 12:57

„NFQ Technologies“ programuotojų kuriamas ir vystomas meta paieškos variklis „HomeToGo“ sulaukė 20 mln. dolerių B serijos investicijos.

Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad projektu patikėjo ir prie tolimesnio jo vystymo prisidėjo JAV privataus ir rizikos kapitalo milžinė „Insight Venture Partners“ kartu su A serijos investuotojais „DN Capital“ ir „Acton Capital Partners“. „HomeToGo“ yra unikali atostogų būsto nuomos paieškos sistema, apjungianti daugiau nei 250 nuomos tinklalapių, pateikianti daugiau nei 6.7 mln. nuomos pasiūlymų, iš kurių 3.8 mln. užsakomi realiu laiku.

Meta paieškos varikliai (angl. metasearch engines) sugrupuoja ir apjungia paieškos rezultatus iš įvairių internetinių tinklapių bei duomenų bazių, suteikdami galimybę paprasčiau palyginti kainas ir greičiau surasti geriausią pasiūlymą. Tai techniškai sudėtingos kompleksinės sistemos, turinčios apdoroti didžiulius duomenų kiekius, joms keliami labai aukšti greitaveikos reikalavimai, todėl ypatingai pažangūs architektūriniai sprendimai yra būtini.

Tokie varikliai kuria didelę pridėtinę vertę tiek vartotojams, tiek verslo sektoriui, jie yra efektyvesni nei universalios paieškos, tokios kaip „Google“. Vartotojai gauna kokybiškesnius paieškos rezultatus, o bendradarbiaujančių verslo klientų svetainės sulaukia tikslingesnio vartotojų srauto – užsakymo tikimybė daug didesnė, kai lankytojas ateina jau suradęs tai, ko ieškojo.

„Meta paieškos varikliai šiandieną yra viena įdomiausių ir išskirtinį potencialą turinti sritis, intriguojanti didžiuosius investuotojus. Šios sistemos iš esmės keičia rinką, suteikia daug naudos tiek vartotojams, tiek verslui. Mes esame sukaupę didelę meta paieškos ir prekybos platformų kūrimo bei susijusių technologinių iššūkių įveikimo patirtį, tad rinkoje didėjant susidomėjimui šio tipo projektais, turime daugiau progų ją panaudoti ne tik padėdami klientams kurti rinką stipriai keičiančius verslus, tačiau ir galėdami patys į juos investuoti. Įmonėms, kurių paslaugos patenka į meta paieškų bei meta prekybos platformų kūrėjų akiratį, atsiveria naujos galimybės, tačiau joms reikės išmokti konkuruoti ir dirbti kitaip nei iki šiol, nes tokie varikliai generuos didelę jų apyvartos dalį“, – pasakoja „NFQ Technologies“ vadovas Paulius Insoda.

„NFQ Technologies“ vadovas Paulius Insoda džiaugiasi sparčiu projekto vystymu ir plėtra: „Komanda sparčiai auga, per dvejus metus ji padvigubėjo, šiuo metu prie projekto dirba daugiau nei 30 programuotojų. Tai bus dar vienas geras pavyzdys, kokius sprendimus gali sukurti Lietuvos programuotojai“.