Mokslas ir IT

2021.03.05 17:28

Pirmą kartą pasaulyje primatai paskiepyti nuo koronaviruso

ELTA2021.03.05 17:28

JAV San Diego miesto zoologijos sodo darbuotojai paskiepijo nuo koronaviruso keturis orangutanus ir penkias nykštukines šimpanzes – bonobo. Kaip pranešė vietos leidinys „The San Diego Union-Tribune“, tai – pirmieji primatai, kuriems suleista vakcina nuo COVID-19.

Gautomis žiniomis, gyvūnams buvo sušvirkštas eksperimentinis preparatas, pagamintas veterinarijos farmacijos bendrovės „Zoetis“, kuri yra kompanijos „Pfizer“ struktūrinis padalinys.

Sausio viduryje San Diego zoologijos sode koronavirusas buvo nustatytas aštuonioms goriloms. Pranešama, kad jos užsikrėtė nuo safario parko darbuotojo, kuris sirgo besimptome ligos forma ir dirbo naudodamas apsaugos priemones.

„Šis faktas mums leido suprasti, kad kiti primatai taip pat yra rizikos zonoje. Mes norėjome padaryti visa, kad apsaugotume juos nuo viruso, nes iš tikrųjų nežinome, kaip jis gali juos paveikti“, – cituoja leidinys zoologijos sodo atstovę Nadine Lamberski. Pasak specialistės, taip pat paskiepyti visi darbuotojai, turintys kontaktų su gyvūnais.

Kaip pažymi „The San Diego Union-Tribune“, San Diego zoologijos sode primatai reguliariai skiepijami nuo gripo ir tymų.