Mokslas ir IT

2016.05.04 16:45

Startuoja mobilaus turinio sprendimų konkursas „Naujasis knygnešys 2016”

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.05.04 16:45

Mobiliojo turinio sprendimų kūrėjai nuo šiandien kviečiami teikti savo darbus mobilaus turinio sprendimų konkursui „Naujasis knygnešys 2016“, rašoma pranešime spaudai. Konkurso nugalėtojams bus suteikta teisė atstovauti Lietuvai Jungtinių Tautų globojamame pasauliniame geriausių mobilių sprendimų konkurse „Pasaulio viršūnių apdovanojimai 2016“ (angl. „World Summit Award Mobile 2016 – WSA-Mobile 2016“).

„Šiemet, jau vienuoliktąjį kartą organizuodami konkursą „Naujasis knygnešys“, tikimės ir vėl atrasti pažangių, originalių lietuviškų skaitmeninio turinio sprendimų, kurie būtų naudingi ir įdomūs ne tik Lietuvos, bet ir kitų pasaulio valstybių vartotojams“, – sako „Pasaulio viršūnių apdovanojimų“ konkurso nacionalinė ekspertė ir pasaulinės žiuri narė Ieva Žilionienė.

Ji primena, kad ankstesniais metais nacionalinės atrankos laimėtojai, nominuoti į pasaulinį „Pasaulio viršūnių apdovanojimų“ konkursą, ne kartą triumfavo jo finale.

Vienuoliktąjį kartą organizuojamame konkurse „Naujasis knygnešys“ geriausių mobilių sprendimų kūrėjai varžysis ir bus apdovanoti aštuoniose konkurso kategorijose: mobili valdžia ir piliečių įtraukimas, mobili sveikata ir gerovė, mobilus mokymasis ir švietimas, mobili aplinka ir žalioji energetika, mobili kultūra ir turizmas, mobilios išmaniosios gyvenvietės ir urbanizacija, mobilus verslas ir komercija, mobilus įtraukimas ir įgalinimas.

Konkurse gali dalyvauti tiek įmonės, tiek individualūs mobiliojo turinio sprendimų – mobiliųjų programėlių, SMS paremtų sprendimų, mobiliųjų žaidimų, interaktyvių mobilių produktų – kūrėjai. Nominuojami mobilūs sprendimai turi būti inovatyvūs, įdomūs ir patrauklūs, sukurti 2014–2016 m. laikotarpiu.

Konkurso dalyvių darbai turi būti užbaigti ir rinkai paruošti produktai. Dalyviai paraiškas dalyvauti konkurse gali teikti konkurso interneto svetainėje iki 2016 m. gegužės 15 dienos.

Konkurso finalas įvyks gegužės mėnesio pabaigoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt