Mokslas ir IT

2021.03.01 20:47

Britų tyrimas: „AstraZeneca“ ir „Pfizer“ vakcinos jau po pirmos dozės suteikia mažiausiai 60 proc. apsaugą

po pirmo skiepo hospitalizacijos tikimybė sumažėja apie 80 proc.
LRT.lt, ELTA2021.03.01 20:47

„AstraZeneca“ ir „Pfizer-BioNTech“ vakcinos nuo koronaviruso jau po pirmosios dozės suteikia mažiausiai 60 proc. apsaugą, pirmadienį pranešė Anglijos Visuomenės sveikatos agentūra, remdamasi nauju Jungtinėje Karalystėje (JK) atliktu tyrimu.

Taip pat pranešama, kad jau po vienos „AstraZeneca“ ar „Pfizer-BioNTech“ vakcinos dozės tikimybė dėl COVID-19 patekti į ligoninę sumažėja apie 80 proc. Tai paaiškėjo ištyrus 80 m. ir vyresnius asmenis, skelbia „Sky News“, cituodama Britanijos Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos sekretorių Mattą Hancocką.

M. Hancockas teigia, kad Anglijos Visuomenės sveikatos agentūros tyrimas rodo, jog apsauga nuo simptominio koronaviruso infekcijos asmenims virš 70 m., praėjus 4 savaitėms po pirmo skiepo, siekė 57-61 proc. („Pfizer-BioNTech“ vakcinos atveju) ir 60-73 proc. („AstraZeneca“ vakcinos atveju).

Tyrimo duomenimis, yra įrodymų, kad pasiskiepijimas „Pfizer-BioNTech“ vakcina lemia 83 proc. mažesnį mirčių nuo COVID-19 skaičių.

„Jei būsime kantrūs ir duosime laiko šiai vakcinacijos programai parodyti visą savo poveikį, artimiausiais mėnesiais ji, tikėtina, leis gyventi visiškai kitaip“, – sakė vyriausybės vyriausiojo patarėjo medicinos klausimais pavaduotojas Jonathanas Van-Tamas. Sveikatos sekretorius Mattas Hancockas pabrėžė, kad vyresnių nei 80 metų amžiaus žmonių grupėje pastaruoju metu mirė daug mažiau koronavirusu užsikrėtusių ligonių. Ženkliai sumažėjo ir ligoninėse gydomų pacientų skaičius. Tai esą vakcinacijos programos efektas.

Jungtinėje Karalystėje iki šiol pirmąją vakcinos nuo koronaviruso dozę gavo per 20 mln. žmonių. Tai daugiau nei kas trečias suaugęs gyventojas. Vyriausybės tikslas yra iki liepos pabaigos pirmąją vakcinos dozę pasiūlyti visiems suaugusiems gyventojams.