Mokslas ir IT

2021.02.25 09:52

„Moderna“ klinikiniams tyrimams parengė Pietų Afrikos atmainos koronavirusui skirtą vakcinos variantą

ELTA2021.02.25 09:52

JAV biotechnologijų bendrovė „Moderna“ paskelbė JAV Nacionaliniam sveikatos institutui (NIH) pateikusi vakcinos variantą, kuris turėtų apsaugoti nuo Pietų Afrikos atmainos koronaviruso sukeliamos infekcijos.

„Laukiame, kada galėsime pradėti klinikinį papildančiosios vakcinos tyrimą ir esame dėkingi NIH už bendradarbiavimą kovojant su šia pandemija“, – sakė „Moderna“ generalinis direktorius Stephane'as Bancelas.

Pietų Afrikos atmaina yra laikoma pavojingesne nei dabartinės mutacijos, nes ji išvengia kai kurių antikūnų, veikiančių prieš ankstesnes koronaviruso atmainas.

Tai reiškia, kad anksčiau COVID-19 užsikrėtę žmonės gali dažniau dar kartą susirgti šios atmainos sukeliama liga, o tyrimai rodo, kad pirmos kartos vakcinos, tokios kaip „Moderna“ sukurta mRNA-1273, taip pat mažiau apsaugo nuo naujų atmainų sukeliamos COVID-19 ligos.

„Moderna“ svarsto kelias galimas skiepų nuo Pietų Afrikos atmainos sukeliamos ligos strategijas. Bendrovė ketina bandyti žmones skiepyti papildoma būtent šiai atmainai sukurtos vakcinos mRNA-1273.351 doze arba sukurti vakciną, kurią sudarytų pirmos kartos vakcina kartu su specialiai šiai atmainai sukurtos vakcinos doze. Taip pat svarstoma dėl papildomos apsaugos paskiepyti žmones trimis „Moderna“ vakcinos dozėmis.

JAV Maisto ir vaistų administracija pirmadienį paskelbė, kad farmacijos bendrovės, kuriančios vakcinų variantus nuo konkrečių atmainų koronaviruso, neturės įveikti tokio pat ilgo vakcinos tvirtinimo proceso, kaip kuriant visiškai naują vakciną.