Mokslas ir IT

2021.02.17 20:05

Apie šį išmaniųjų gamintoją vartotojai jau buvo pamiršę: ką gali pasiūlyti „Sony Xperia 5 II“

apžvalga
Patricija Kilminavičienė, LRT.lt2021.02.17 20:05

„Sony“ pavadinimas jau kurį laiką dažniau siejamas su žaidimų konsolėmis, ausinėmis ir fotoaparatais, kartais – su televizoriais, ir gana retai – su telefonais. Tačiau dar praėjusių metų rudenį šis japonų gamintojas savo gerbėjus pamalonino nauju flagmanu, pasirodžiusiu vertu dėmesio ir pakankamai konkurencingu dabartinėje telefonų rinkoje.

Dizainas ir ekranas

„Sony Xperia 5 II“ telefono dizainas labai elegantiškas, įrenginys lengvas ir plonas – maloniai gula rankose. Šiuolaikiniais standartais matuojant, šis flagmanas gana nedidelis, tačiau tiems, kieno pirštai trumpesni, vis tiek nepatogu, nes viena ranka telefoną išties sunku naudoti. Pavyzdžiui, man buvo neįmanoma viena ranka atsidaryti fotoaparato ikonėlės, esančios dešiniame kampe, – norėdavosi nutraukti kokį nors kadrą neatrakinus telefono, tačiau vis tiek reikėdavo nusimauti pirštinę ir nuo kitos rankos ir prilaikyti mobilųjį, kad, man vargstant su viena ranka, šis nenukristų žemyn.

Modelių spalvų pasirinkimas nėra didelis, kiek žiūrėjau internete, yra tik dviejų spalvų – tamsiai mėlynos ir juodos. Tačiau šiam modeliui ryškios spalvos ir netiktų, tik sugadintų elegantišką įvaizdį. Ekranas ir telefono nugarėlė dengti šeštos kartos „Gorilla Glass“ ir akivaizdu, kad jis labai pasiteisina, nes aš keletą mėnesių nešiojau telefoną be tinkamo dėklo ir apsauginio stiklo, tačiau įbrėžimų nesimato. Deja, lieka pirštų antspaudai ant nugarėlės, tai neatrodo labai simpatiškai, todėl reikia nuolat valyti arba įsigyti dėklą.

Žiūrint iš techninės pusės, ekranas yra OLED, jame rodoma 16 milijonų spalvų, raiška – 1080 x 2520, o įstrižainė 6,1 colio (15,49 cm), yra 120 Hz atnaujinimo dažnis.

Kas dar svarbu kalbant apie telefono išorinius parametrus? Vienas nustebinęs dalykas – šiame modelyje tebėra 3,5 mm ausinių jungtis, ko jau tikriausiai nė viename kitame išmaniajame telefone neberasi. Tikrai malonus siurprizas tiems, kurie tebeturi ir vis dar naudoja laidines ausines.

Kitas įdomus, bet ir erzinantis dalykas – mygtukų kombinacija dešiniajame korpuso šone. Čia yra ne tik garso reguliavimo, bet ir piršto antspaudo atpažinimo, t. y. atrakinimo, fotografavimo ir „Google“ asistento mygtukai. Kodėl tai erzina? Nes jie paprasčiausiai painiojasi, ypač virtualaus asistento ir kameros, mat yra vienas šalia kito ir sunku įsiminti, kur kuris. Taigi, užuot fotografavęs, kartais išsikvieti „Google“ asistentą.

Kameros galimybės

Šio telefono kamera negalėčiau skųstis – ji tikrai daug geresnė, negu tikėjausi pirmą kartą imdama jį į rankas. Gamintojas nurodo, kad kameros sprendimai pasiskolinti iš profesionalių „Sony Alpha“ fotoaparatų, dėl to pakankamai tiksliai fokusuoja ir sugeba pagauti trokštamas detales.

Kamera sudaryta iš trijų 12 megapikselių lęšių: 70 mm teleobjektyvo, 24 mm plataus ir 16 mm itin plataus kampo objektyvo. Išties puikiai užfiksuoja tiek kraštovaizdžius, tiek portretus, tris kartus priartina tolimesnius objektus. Norint įdomesnių vaizdų, išskirtinesnių kadrų, įmantresnio spalvų balanso, reikia įdėti daugiau darbo ir pažaisti su parametrais bei skirti tam laiko ir kantrybės, kurios tikrai turi ne visi.

Nudžiugino, kaip nuotraukos atrodo naktį. Laimei, jos neiššviesinamos taip, kad atrodytų, lyg būtų fotografuota dieną. Tačiau dėl gero rezultato vis tiek tenka pasistengti ir paieškoti gerų kampų bei laikyti telefoną stabiliai, nes fotografuojant drebančiomis rankomis šviesos išsilieja.

Flagmanas taip pat turi programėles „Photo Pro“ ir „Cinema Pro“, skirtas tiems, kas nori dar daugiau išgauti iš fotoaparato. Kadangi esu daugiau iš tų žmonių, kurie fotografuoja tik kartais ir tik tam tikrus momentus, dažniausiai peizažus, šių telefono funkcijų kaip reikiant neišnaudojau. Tačiau iš pažįstamų fotografų girdėjau, jog šios funkcijos išties neblogos ir vertos dėmesio, ypač jeigu netenkina tai, ką siūlo automatinis kameros režimas. Vis dėlto galima numanyti, jog dauguma vartotojų vis dėlto rinksis įprastą automatinį režimą.

Tiesa, bandant fotografuoti tiek su įprasta kamera, tiek su „Photo Pro“ programėle, nuspaudus mygtuką reikia šiek tiek luktelėti, nes kamerai reikia kelių sekundžių, kad užfiksuotų tinkamą nuotrauką. Iš pradžių nesulaukdavau ir iškart nusukdavau telefoną, o tada tekdavo nervintis, kad nepavyko užfiksuoti normalaus kadro.

Procesorius, baterija ir kitos funkcijos

„Sony Xperia 5 II“ turi „Snapdragon 865“ procesorių, 8GB RAM, 128 GB vidinės atminties ir 4000 mAh talpos bateriją. Teko skaityti, kad yra ir 256 GB versija, tačiau ji prieinama tik Azijoje. Geras ir jau dabar taip pat retas dalykas naujuose telefonuose – galima naudoti „micro SD“ atminties kortelę. Šis telefonas taip pat palaiko 5G ryšį, jį jau galima išbandyti sostinės centre gyvenantiems žmonėms, kitu atveju skirtumas dar nebus labai juntamas.

Išmanusis veikia greitai ir sklandžiai, tik keletą kartų pasitaikė strigimų. Baterija atlaiko visą dieną be jokio vargo, net ir gana intensyviai naudojantis, pasikrauna taip pat greitai. Tiems, kas jau įprato krauti savo mobiliuosius belaidžiu būdu, nepatiks tai, kad „Sony Xperia 5 II“ šios galimybės neturi.

Kadangi jau ilgą laiką neteko naudotis „Android“ telefonais, man visai patiko kameroje esanti „Google Lens“ funkcija. Tai yra 2017 metais sukurta vaizdų atpažinimo technologija, pateikianti aktualią informaciją apie identifikuotus objektus. „Android“ vartotojų veteranų tai nenustebins, tačiau tiems, kurie anksčiau naudojo „iOS“ telefonus, gali pasirodyti visai smagi funkcija.

Nemėgstu telefone daugybės programėlių, kurių nenaudoju. Todėl man nepatiko tai, kad kai kurios programėlės yra instaliuotos į telefoną ir nėra galimybės jas ištrinti, galima tik sustabdyti veikimą. Pavyzdžiui, nenaudoju „Facebook“ programėlės, tačiau jos iš šio flagmano ištrinti negalima, taip pat yra ir „LinkedIn“ bei „Call of Duty“ aplikacijos, jos tikrai reikalingos ne visiems vartotojams, tačiau ištrinti jų negalima.

Flagmanas turi „360 Reality Audio“ garso atkūrimo ir „Dolby Atmos“ erdvinio garso technologiją, todėl muzikos klausytis išties malonu, ypač turint omenyje, kad vis dar galima džiaugtis ir ausinių jungtimi. Nustatymai leidžia subalansuoti visus garsus pagal savo ausį.

Apibendrinimas

Nedaugžodžiaudama galiu pasakyti, kad nors iš pradžių prie telefono buvo sunkoka priprasti, bendrąja prasme įspūdis neblogas. Džiugina išties nebloga nuotraukų kokybė, sklandus veikimas – darbo dieną tikrai pavyks išnaudoti visas reikiamas funkcijas, o vakare galima pasimėgauti tiek gera muzikos kokybe, tiek maloniu vaizdu žiūrint filmus ir serialus. Kitaip tariant, telefonas veikia kaip naudingas įrankis ne tik darbui, bet ir laisvalaikiui.

Vienas iš pagrindinių nepatogumų (visiškai subjektyvus ir asmeninis) yra tai, kad šiuo telefonu man buvo beveik neįmanoma naudotis viena ranka, kas visai aktualu žiemą, kai nori išsitraukti telefoną ir nufotografuoti gražų vaizdą, tačiau nenori šaldyti abiejų rankų. Nepatogus ir šoninių mygtukų išdėstymas, nes, kaip ir minėjau, nuolat painioji „Google“ asistentą ir fotografavimą. Be to, būtent virtualaus padėjėjo mygtukas yra taip žemai, kad juo bet kokiu atveju naudotis nepatogu.

Taip pat gaila, kad nors šio telefono dizainas išties dailus ir neperkrautas, atrodantis solidžiai, vis tiek reikėtų dėti specialų dėklą nugarėlei, nes nuolat naudojamas telefonas visuomet atrodo nučiupinėtas, o tai atima pusę jo grožio. Nežinau, kiek jis atsparus smūgiams (nė karto neiškrito iš rankų), todėl tai būtų visai naudinga ir norint apsaugoti telefoną nuo dūžių.

Atrodo, kad „Sony Xperia 5 II“ išties išpildo šiuolaikinio vartotojo lūkesčius, ypač kalbant apie kamerą. Tačiau norėtųsi, kad joje būtų mažiau rankinio valdymo, – neabejoju, kad profesionalai ar link to žengiantys pirkėjai tik džiaugtųsi tokiomis išmaniojo galimybėmis, tačiau eiliniam vartotojui kaip tik svarbiau, kad rezultatą gautum kuo greičiau ir įdėjęs kuo mažiau pastangų. Pati daug nežaidžiau su įvairiais kameros parametrais, tikriausiai ir dauguma kitų vartotojų nesivargina ir nesivargins.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt