Mokslas ir IT

2016.04.25 00:37

Saulės energija varomas lėktuvas skrenda iš Havajų į Kaliforniją

BNS2016.04.25 00:37

Eksperimentinis lėktuvas „Solar Impulse 2“ (Si2), varomas tik saulės energijos, penktadienį vakare jau buvo įveikęs apie trečdalį kelio nuo Havajų iki Kalifornijos, ramiai tęsdamas istorinį skrydį.

Lėktuvą pilotuojantis 58-erių Bertrand`as Piccard`as, pasiryžęs vienas ankštoje kabinoje išbūti 62 valandas, po pusantros paros skrydžio pastebėtas sugebėjęs bent ištiesti kojas.

Misijos interneto svetainėje įdėtoje nuotraukoje jis matomas darantis fizinius pratimus – pakelia ir nuleidžia rankas. Prie šturvalo sėdintis pilotas yra su akiniais nuo saulės, vilki oranžinį kombinezoną.

„Pats laikas Bertrand`ui pasimankštinti, kad raumenys neatrofuotųsi; nelengva 3,8 kub. metro kabinoje, bet jis intensyviai treniravosi tai daryti pastaruosius kelerius metus“, – parašyta prie nuotraukos.

„Solar Impulse 2“ sparnuose įtaisyta 17 tūkst. saulės energijos elementų, kurie saulei šviečiant pakrauna baterijas, kuriose išsaugota energija naudojama naktį.

Šio lėktuvo idealus greitis yra apie 45 km per val., nors jis gali būti ir dvigubai didesnis dieną, kai saulės spinduliai yra stipriausi. Iš anglies pluošto pagamintas lėktuvas sveria apie 2,3 tonos ir prilygsta mikroautobusui ar vidutiniam furgonui.

Ketvirtadienį iš Kalaeloa oro uosto pagrindinėje Havajų saloje Oahu pakilęs lėktuvas leidosi į devintąjį savo kelionės etapą iš 13. Sekmadienį maždaug 4 val. rytų (11 val. Lietuvos) laiku lėktuvas turėtų pasiekti Mofeto aerodromą šalia Mauntin Vju miesto Kalifornijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt