Mokslas ir IT

2012.06.20 16:11

Britų kompanija į Mėnulį ketina skraidinti sovietiniais kosminiais laivais

LRT.lt 2012.06.20 16:11

Britų kosmoso kompanija „Excalibur Almaz“ pranešė, kad jau 2015 metais bus pasirengusi turistus skraidinti į Mėnulį. 

Britų kosmoso kompanija „Excalibur Almaz“ pranešė, kad jau 2015 metais bus pasirengusi turistus skraidinti į Mėnulį.

Pirmoji 805 tūkst. kilometrų kelionė rekonstruotu sovietiniu kosminiu aparatu potencialiems klientams kainuos maždaug 100 mln. svarų (apie 430 mln. litų)

„Esame pasirengę pardavinėti bilietus“, – teigė Meno saloje įsikūrusios kompanijos įkūrėjas ir vadovas Artas Dula.

„Excalibur Almaz“ siekia tapti pasaulyje pirmaujančia kompanija, siūlančia patikimus, įkandamus ir reguliariai rengiamus skrydžius į kosmosą tyrimams, eksperimentams ir turizmui.

Šiam tikslui kompanija įsigijo ir modifikavo tris daugkartinio naudojimo grįžimo į Žemės atmosferą kapsules ir du didelius „Saliut“ klasės kosminius laivus.

Kiekvienoje kapsulėje gali keliauti 3 žmonės, ji gali būti naudojama 15 kartų, o kosminiai laivai gali tarnauti 15 metų.

„Excalibur Almaz“ planuoja žemojoje Žemės orbitoje prijungti kapsules prie „Saliut“ erdvėlaivio ir šį jungtinį laivą naudoti kaip transporto sistemą keliauti į Mėnulį ir toliau.

Pasak A. Dula, tai būtų ilgos trukmės (iki 6 mėnesių) kelionė, kuriai reiktų aukšto lygio fizinio ir protinio pasirengimo. Visi reikiami apmokymai įtraukti į kelionės paketą.

Be ekspedicijų į Mėnulį, A. Dula ketina rengti nepilotuojamas tiriamąsias misijas, gabenti žmones ir krovinius, kasti naudingąsias iškasenas asteroiduose, teikti paslaugas vyriausybėms, kompanijoms ir pavieniams žmonėms.