Mokslas ir IT

2021.02.12 15:46

Tyrimas: kodėl saugantis nuo koronaviruso reikėtų dėvėti po dvi kaukes?

LRT.lt2021.02.12 15:46

Prieš mažiau nei metus buvo daug diskutuojama apie tai, ar reikia dėvėti kaukes norint sumažinti koronaviruso plitimą. Šiandien ne tik įrodyta, kad kaukės yra veiksminga priemonė valdant pandemiją, tačiau naujas tyrimas taip pat parodė, jog dėvėti dvi kaukes – dar geresnis sprendimas.

Kaip rašo CNN, dvigubos kaukės – dėvint vieną medžiaginę kaukę ant chirurginės kaukės – sulaiko 92,5 proc. potencialiai užkrečiamų dalelių, galinčių ištrūkti iš virusu užsikrėtusio asmens. Tokią informaciją paskelbė JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras.

Teigiama, kad tai daugiau nei dvigubai sustiprina apsaugą nuo koronaviruso, suteikiamą vienos medicininės kaukės, sulaikančios apie 42 proc. dalelių.

Remiantis šiuo tyrimu, būtų geriausia, jeigu visi dėvėtų po dvi kaukes. Kaip rašo CNN, prasilenkiant su užsikrėtusiu asmeniu ir abiem dėvint po dvi kaukes, tikimybė įkvėpti užkrėstų aerozolių sumažėja 96,4 proc.

JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras oficialiai nekeičia savo rekomendacijų dėl kaukių dėvėjimo, tačiau minėtame tyrime siūloma rinktis tokias, kurios būtų iš dviejų arba daugiau sluoksnių, visiškai dengtų nosį ir burną bei tinkamai prisiglaustų prie veido.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt