Mokslas ir IT

2016.04.21 16:26

Olimpiadai besiruošiantis Rio su Zikos epidemija kovoja išmaniaisiais reklamos stendais

LRT.lt2016.04.21 16:26

Rio de Žaneire, kuriame šiemet vyks vasaros olimpinės žaidynės, išmaniai bandoma apsisaugoti nuo pavojingo Zikos viruso. Brazilijoje veikiančios reklamos agentūros „Posterscope“ ir „NBS“ sukūrė lauko reklamos stendą, kuris naikina uodus, platinančius virusą.

Reklamos stendas imituoja miegančio žinduolio kvėpavimą ir žmogaus prakaitą – tai, kas masina Aedes aegypti uodus. Būtent šios rūšies vabzdžiai yra dažniausi viruso platintojai, kurie užuodžia stendo skleidžiamus kvapus iš 4 km atstumo. Fluorescencinė juoda šviesa taip pat padeda privilioti vabzdžius, pabrėžia wired.co.uk.

Reklamos stendas sukurtas su skyle, pro kurią uodai patenka į vidų ir yra uždaromi, o vėliau nuo dehidratacijos nugaišta. Agentūros nurodo, kad vienas stendas gali sunaikinti šimtus uodų kasdien.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Zikos virusas grasina visam pasauliui, bet Brazilijoje ši epidemija labai išplitusi. Šioje Pietų Amerikos šalyje kai kurios motinos, kurios nėščios apsikrėtė virusu, pagimdė neurologinėmis ligomis sergančius kūdikius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt