Mokslas ir IT

2016.04.20 21:34

Neįtikėtinas „Google” veiksmas: paaiškino, kodėl neturėtumėte naudotis šia paieška

DELFI.lt 2016.04.20 21:34

„Google“ yra „iš dalies pavojingas“ puslapis ir žmonės, naudodamiesi juo, turėtų būti atsargūs. Tai skelbia pats „Google“, rašo independent.co.uk.

„Puslapio paieškos variklis gali bandyti pavogti asmeninę savo vartotojų informaciją ar instaliuoti virusinę programinę įrangą kompiuteriuose“, – taip rašoma neregėtai atvirame „Google“ pranešime. Tarp grėsmingųjų puslapių kompanija „Google“ pamini ir savo puslapį, tvirtindama, kad jame galima rasti „apgaulingo turinio“ ar bandymų nukreipti vartotojus į įtartinas interneto svetaines.

Šis perspėjimas yra „Google“ interneto skaidrumo ataskaitos dalis. Joje galima rasti duomenų, ar puslapiai, kuriuose naršote, leidžia išlaikyti privatumą, ar juose informacija pateikiama saugiai. Ataskaitoje pristatomi duomenys apie potencialiai pavojingus puslapius.

„Kartais vartotojai nekenksmingose svetainėse publikuoja žalingą turinį“, – įspėjama pranešime. Jame rašoma, kad saugus naršymas tokiuose puslapiuose įmanomas tik tada, kai puslapio administratorius išvalo žalingą turinį.

Negana to, abejotino saugumo puslapiams „Google“ pataria apsilankyti jų siūlomame pagalbos puslapyje, kuriame paaiškinama, kaip reikėtų atgauti patikimos ir saugios svetainės statusą – kokių veiksmų imtis ir kada prašyti įvertinimo.

„Google“ savo konkurentų „Bing“ ir „DuckDuckGo“ savo saugumo ataskaitoje neįvardijo. Tai leidžia kelti prielaidą, kad šios paieškos sistemos nėra žalingos.