Mokslas ir IT

2016.04.20 15:51

EK vėl įspėjo „Google“

DELFI.lt 2016.04.20 15:51

Europos Komisija (EK) informavo bendrovę „Google“ ir jos patronuojančią bendrovę „Alphabet“ apie savo preliminarią nuomonę, kad įmonė, pažeisdama ES antimonopolines taisykles, piktnaudžiauja dominuojančia padėtimi ir taiko apribojimus „Android“ įrenginių gamintojams ir judriojo ryšio tinklų operatoriams.  

Trečiadienį pateiktame prieštaravimo pareiškime Komisija teigia įtarianti, kad „Google“ pažeidė ES antimonopolines taisykles. EK tvirtina, kad kompanija reikalavo iš gamintojų iš anksto įdiegtos „Google“ paieškos programėlės

„Google Search“ ir interneto naršyklės „Chrome“ nustatymo, kad tai būtų numatytoji paieškos priemonė. Šis reikalavimas buvo tam tikrų „Google“ nuosavybinių programėlių licencijos sąlyga.

Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad kompanija neleido gamintojams pardavinėti išmaniųjų mobiliųjų įrenginių su konkuruojančiomis operacinėmis sistemomis, grindžiamomis „Android“ atviruoju kodu. Taip pat „Google“ kaltinama teikusi finansines paskatas gamintojams ir judriojo ryšio tinklų operatoriams su sąlyga, kad jie savo įrenginiuose iš anksto įdiegs „Google Search“.

Komisija mano, kad dėl šios verslo praktikos dominuojanti „Google Search“ padėtis bendrosios paieškos internete paslaugų rinkoje gali dar labiau sustiprėti. Be to, manoma, kad dėl šios praktikos ribojamos konkuruojančių mobiliųjų interneto naršyklių galimybės konkuruoti su „Google Chrome“ ir trukdoma plėtoti „Android“ atviruoju kodu grindžiamas operacines sistemas, taigi prarandamos naujų programėlių ir paslaugų kūrimo galimybės, kurias suteiktų šios operacinės sistemos.

Preliminaria Komisijos nuomone, toks elgesys galiausiai kenkia vartotojams, nes jiems ribojama galimybė rinktis ir stabdomos inovacijos.