Mokslas ir IT

2021.02.10 10:30

Mutavęs britiškos atmainos koronavirusas kelia susirūpinimą mokslininkams

ELTA2021.02.10 10:30

Mutavęs britiškos atmainos koronavirusas B.1.1.7 kelia susirūpinimą Jungtinės Karalystės mokslininkams. Sveikatos ministerija antradienio vakarą Londone pranešė, kad pradžioje Bristolyje aptikta mutacija įvertinta kaip „Variant of Concern“ (maždaug: nerimą keliantis variantas). Atmaina turi papildomą mutaciją E484K, sakoma pranešime.

Anot mokslininkų, gali būti, kad Bristolyje aptikta atmaina apjungia savyje pavojingus „britiškos“ ir kitų viruso formų požymius. Panaši mutacija nustatyta ir Liverpulyje. Visoje JK iki šiol registruoti 76 šių atmainų atvejai.

„Turėdami omenyje tai, ką mes žinome apie B.1.1.7 – Didžiojoje Britanijoje vyraujančio viruso – užkrečiamumą, stebime situacija ypač nerimastingai“, – sakė Susan Hopkins iš Anglijos visuomenės sveikatos centro. Tačiau ji pridūrė, kad E484K mutacija nuo praėjusio balandžio vis pasitaikydavo įvairiose atmainose, tačiau ir vėl išnykdavo.

E484K pokytis viruso genome žinomas iš Pietų Afrikos ir „braziliško“ viruso atmainų ir yra siejamas su sumažėjusia imunine reakcija tų žmonių, kurie jau įveikė COVID-19 arba buvo paskiepyti.

Britiškos atmainos virusas iki šiol mutacijos E484K neturėjo. Tačiau dėl kitokių pokyčių jis plinta greičiau nei pasaulyje vyraujanti viruso forma.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt