Mokslas ir IT

2016.04.15 15:39

Įrenginys, kuris gali dykumoje pagaminti vandens

LRT.lt2016.04.15 15:39

Dizaineris iš Vienos Kristofas Retezáras išrado įrenginį, kuris išgauti drėgmę iš orą ir kondensatą paversti geriamuoju vandeniu. Rankinis įrenginys „Fontus“ gali būti montuojamas prie dviračio, kad dviratininkas, mindamas ilgą distanciją, galėtų atsigaivinti net dykumoje.

„Fontus“ įrenginys veikia pagal kondensato principą, kuris gali būti nesunkiai suprantamas išėmus skardinę ar butelį gėrimo iš šaldytuvo ir trumpam paliekant ant stalo. Pamatysime, kad skardinė aprasoja.

„Tai paprasčiausiai drėgmė iš oro. Nesvarbu, kur esi – dykumoje – ar kitur – tai įvyks“, – fizinį reiškinį paaiškino austras.

Saulės energija veikiantis įrenginys sudarytas iš kondensatoriaus (jis funkcionuoja kaip šaldytuvas), kuris dengiamas vandeniui atspariais paviršiais, kurie atstumia vandenį. Kai įrenginys būna ore, paviršiai atvėsta, bet būnant karštoje aplinkoje gaunamas kondensatas.

„Kadangi paviršius atsparus vandeniui, išsyk pradeda kauptis vanduo“, – įrenginio veikimą apibūdino išradėjas. „Fontus“ per 1 valandą gali pagaminti pusę litro geriamojo vandens aplinkoje, kurioje yra nuo 30 iki 40 laipsnių bei 80–90 procentų drėgmės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.