Naujienų srautas

Mokslas ir IT2016.04.13 12:32

Alternatyva plastikiniams buteliams, kurią bus galima net suvalgyti

LRT.lt 2016.04.13 12:32

Dažniausiai neišrūšiuoti ir neperdirbti plastikiniai buteliai patenka į vandenynus ir teršia mūsų vandenį. Padėtis jau šiuo metu labai pavojinga, o per dešimtmečius, nekeičiant įpročių, negrįžtamai gali būti pažeista ekosistema bei geriamojo vandens šaltiniai.

Produkto dizano studentas Ari Jónssonas iš Islandijos menų akademijos sukūrė alternatyvą plastikiniams buteliams – biologiniu pagrindu iš dumblių sukurtą medžiagą. Iš naujos medžiagos sukurtas butelis yra standus, kol jame yra skysčio, o kai butelis ištuštinamas, jis sukiūžta.

Naujo tipo butelis yra sukurtas iš agaro – augalinės želatinos, kuri gaunama iš raudonųjų dumblių sienelių. Šių vandens augalų ląstelės turi dvigubas sieneles, kuriose yra polisacharidų, vadinamų agaroze ir agaropektinu. Šios cukraus molekulių grandinės padeda sukurti vientisą, želę primenančią medžiagą, kuri gali būti naudojama ir maisto ruošime, rašo geek.com.

Įdomu tai, kad dumblių daleles sujungus su vandeniu gaunama želinė medžiaga, iš kurios galima suformuoti butelį. Naujo tipo buteliai yra visiškai natūralūs ir netoksiški. Jeigu pageidautumėte, tokį butelį netgi galėtumėte suvalgyti. Skonis primins jūros dumblių želę. Tiesa, ši medžiaga nėra iki galo ištirta, todėl apie jos praktiškumą ir masinį pritaikymą sandėliuoti skysčius kalbėti dar per anksti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi