Mokslas ir IT

2016.04.13 11:41

San Bernardino užpuoliko „iPhone“ atrakinti FTB padėjo kompiuteriniai įsilaužėliai

BNS 2016.04.13 11:41

Įsilaužimo į kompiuterius profesionalai aptiko bent vieną programos spragą, leidusią JAV Federaliniam tyrimų biurui (FTB) atrakinti išmanųjį telefoną „iPhone“, naudotą vieno San Bernardino šaudynių užpuoliko, antradienį pranešė dienraštis „The Washington Post“.

Programišiams buvo sumokėtas vienkartinis atlyginimas už pagalbą, pridūrė laikraštis, cituodamas informuotus šaltinius.

Tos spragos atradimas leido JAV tarnybų specialistams sukonstruoti prietaisą, leidusį apeiti „iPhone“ keturių skaitmenų slaptažodį, neaktyvuojant programos, kuri būtų ištrynusi visus to telefono duomenis, sakė „The Washinton Post“ šaltiniai.

FTB nebūtų buvę sunku atspėti keturių skaitmenų derinį, bet sunkiausia buvo išjungti telefono programą, kuri ištrina duomenis po dešimties nesėkmingų mėginimų atspėti slaptažodį, nurodė laikraštis.

Per gruodžio 2-ąją surengtas atakas Kalifornijos mieste San Bernardine Syedas Farookas ir jo žmona Tashfeen Malik nužudė 14 žmonių, bet galiausiai sutuoktiniai buvo nukauti per susišaudymą su policija. Du kiti tos poros turėti telefonai po išpuolio buvo rasti sunaikinti.

Vyriausybė mėgino priversti to telefono gamintoją „Apple“ padėti atrakinti „iPhone“, kuriuo naudojosi vienas iš užpuolikų. „Apple“, palaikoma kitų technologijų milžinių, tokių kaip „Google“ ir „Facebook“, atsisakė tai padaryti, argumentuodamas susirūpinimą dėl duomenų saugumo ir privatumo.

FTB praeito mėnesio pabaigoje paskelbė sugebėjęs atrakinti minėtą telefoną, padedant neįvardytai trečiajai šaliai, todėl pastangos teisinėmis priemonėmis priversti „Apple“ vykdyti tyrėjų reikalavimą buvo nutrauktos.