Mokslas ir IT

2021.01.28 22:31

Kinijoje COVID-19 testą atlieka imdami tepinėlį iš išangės: kai kurie ekspertai sako, kad čia virusas išlieka ilgiau

LRT.lt2021.01.28 22:31

Pekine praėjusią savaitę buvo pranešta apie 9 metų berniuką, kuriam diagnozuota koronaviruso infekcija. Visos mokyklos darbuotojams ir mokiniams buvo atliekami įvairūs testai, įskaitant antikūnų testą, taip pat buvo imami tepinėliai iš nosiaryklės ir netgi išangės – tai daugelį paskatino susimąstyti, ar išangės mėginys galėtų padėti tiksliau nustatyti virusą nei kitos priemonės, rašo „Global Times“.

Pekino You'an ligoninės direktoriaus pavaduotojas infekcinių ligų klausimais Li Tongzengas teigė, kad tyrimai parodė, jog koronavirusas išangėje ar išmatose išlieka ilgiau nei viršutiniuose kvėpavimo takuose. Anot jo, kai kurių besimptomių nešiotojų gerklėse virusas būna 3–5 dienas, todėl jų tyrimų rezultatai gali būti klaidingai neigiami.

Kaip Li Tongzengas sakė Kinijos centrinei televizijai, tyrimas, atliekamas imant išangės tepinėlį, gali padidinti infekcijos nustatymo tikslumą svarbiausiose asmenų grupėse. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad šis metodas nėra toks patogus kaip mėginio ėmimas iš nosiaryklės, jis bus taikomas tik pagrindinėms grupėms karantino centruose.

Vis dėlto, toks testavimo metodas tarp kitų ekspertų vertinamas kontroversiškai. Uhano universiteto patogenų biologijos departamento direktoriaus pavaduotojas Yangas Zhanqiu „Global Times“ teigė, jog kadangi virusu užsikrečiama per viršutinius kvėpavimo takus, o ne virškinimo sistemą, efektyviausi tyrimai vis dėl to atliekami imant nosiaryklės mėginį.

„Buvo atvejų, kai koronavirusas rastas paciento išmatose, tačiau nėra įrodymų, kad jis būtų perduotas per žmogaus virškinimo sistemą“, – pridūrė Yangas Zhanqiu.