Mokslas ir IT

2016.04.07 14:40

Įrengtas pirmasis „Vilnius Tech Park“ biuras

LRT.lt 2016.04.07 14:40

Balandžio 7 dieną pristatyta pirmoji visiškai įrengta „Vilnius Tech Park“ erdvė – pavyzdinis biuras. Kaip rašoma pranešime spaudai, būtent tokio interjero, baldų ir apšvietimo sprendimų gali tikėtis „Vilnius Tech Park“ įsikursiantys startuoliai.

Pirmasis pavyzdines darbo vietas įvertino Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

„Džiaugiuosi, kad darbai pajudėjo ir greitai Vilniuje džiaugsimės viena progresyviausių regione technologinių erdvių su tarptautine verslo bendruomene. Per pastaruosius porą mėnesių „Vilnius Tech Park“ komanda padarė tikrai nemažą proveržį, tiek pritraukiant naujas kompanijas, tiek pelnius Rytų kaimynų startuolių susidomėjimą.

Visiškai išnaudojant parko potencialą, miesto centro artumą ir vietinę stiprią bendruomenę, ilgainiui tai taps puiki erdvė keistis patirtimi, kontaktais, kūrybiniais sprendimais startuoliams iš viso regiono. Džiaugiuosi, kad Vilniaus miesto komanda dalyvauja šiame projekte“, – atkreipė dėmesį meras.

Šiuo metu „Vilnius Tech Park“ pastatuose triūsia net 10 skirtingų kompanijų statybininkai, apdailininkai, iš viso daugiau nei 100 specialistų, kurie darbus turėtų užbaigti iki liepos pabaigos.

„Pirmyn judame visu greičiu. Įrengti erdvę, kuri tiksliai parodytų, ko startuoliai gali tikėtis, paskatino pačių startuolių klausimai, apie tai, kokius baldus ir kokią įrangą „Vilnius Tech Park“ pasiūlys,“ – pasakoja VšĮ „Vilniaus Technologijų ir meno centro“ direktorius Darius Žakaitis.

Pasak „Vilnius Tech Park“ interjerus planuojančios „A2SM” architekto Aurimo Sasnausko, planuojant „Vilnius Tech Park“ siekiama suderinti istorinę aurą ir modernią erdvę, kurioje galėtų patogiai dirbti jauni ambicingi verslai.

„Kai kur palikome atviras originalias sienų plytas, atidengėme sutvarkytas senas medines sijas. Kartu rinkomės modernias lieto betono grindis, šiuolaikiškas interjero detales.“

Ypatingas dėmesys visose planuojamose biurų erdvėse atiteko apšvietimui ir kėdėms.

„Kalbant apie įrangą, „Vilnius Tech Park“ komanda nurodė aiškų prioritetą – komfortiškas darbas. Ilgai dirbant kompiuteriu būtent geras apšvietimas ir patogus sėdėjimas yra svarbiausi aspektai. Todėl „Vilnius Tech Park“ apšvietimo sprendimai niekuo nesiskiria nuo Vilniuje šiuo metu įrenginėjamų moderniausių A klasės biurų, o baldai atitinka aukščiausius reikalavimus.

Tokie biurai, kaip šis, startuoliams siūlomi už 11 eurų už kv. m kainą mėnesiui. Kainai jautresnėms komandoms galėsime pasiūlyti ir kiek kuklesnius biurus mediniuose pastatuose už 6 eurų už kv. m mėnesiui, o Lietuvoje iki šiol nedirbusios komandos galės pasinaudoti lengvo starto galimybe – 3 mėnesius naudotis darbo vietomis nemokamai“, – pasakoja D. Žakaitis.

Individualiai dirbantiems profesionalams bus atvira ir bendro darbo (angl. co-working) erdvė, kurioje pilnai įrengta fiksuota darbo vieta kainuos 179 eurų mėnesiui, o lanksti – 159 eurų mėnesiui.

Pasak D. Žakaičio, jau derinamos ir paskutinės sutarčių su didžiaisiais nuomininkais detalės, todėl artimiausiu metu „Vilnius Tech Park“ skelbs apie pirmuosius parke įsikursiančius startuolius.