Mokslas ir IT

2021.01.23 23:20

PSO misija: dar per anksti daryti išvadas dėl COVID-19 kilmės

BNS2021.01.23 23:20

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) penktadienį pareiškė, kad dar anksti daryti išvadą, ar COVID-19 pandemija prasidėjo Kinijoje.

Šis pareiškimas buvo paskelbtas PSO surengus misiją Kinijos vidurio regiono mieste Uhane, kur 2019 metais buvo nustatyti pirmieji užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai.

PSO ekspertų komanda sausio 14 dieną atvyko į Uhaną, kad pradėtų tirti mirtino koronaviruso kilmę. Atvykusios misijos nariai dvi savaites turėjo praleisti karantine viešbutyje.

Kinija rengiasi galimybei, kad PSO mokslininkų ekspertų grupė pateiks išvadas, jog virusas pirmiausia papilto Kinijoje, nors Pekinas tvirtina, jog, kad pandemija prasidėjo už šalies sienų.

„Visos hipotezės surinktos, tačiau dar per anksti daryti išvadą, ar šis virusas prasidėjo Kinijoje ar ne“, – pareiškė PSO ekstremaliųjų situacijų vadovas Michaelas Ryanas.

„Skirtingose ​​pasaulio vietose fiksuota skirtingų... mokslinių pastebėjimų... Visa tai yra labai svarbu, nes tai kuria bendrą vaizdą“, – pareiškė jis spaudos konferencijoje Ženevoje.

Visgi M. Ryanas pridūrė: „Tai yra didelė dėlionė, ir žiūrint į vieną iš 10 000 dalelių negalima nusakyti, koks bus visas vaizdas“.

Iki šiol virusas yra nusinešęs daugiau nei 2 mln. gyvybių, o dešimtys milijonų žmonių užsikrėtė.

Viso pasaulio ekonomika patyrė stiprų smūgį.

PSO teigimu, norint užkirsti kelią būsimiems protrūkiams, būtina nustatyti viruso kelią nuo gyvūnų iki žmonių.

Pasak organizacijos, tyrimas, be abejonės, turėtų prasidėti ten, kur buvo nustatyti pirmieji atvejai, o paskui turėtų būti sekama surinktais duomenimis.

„Atsitraukime, vadovaukimės įrodymais, vadovaukimės mokslu. Mūsų komanda yra vietoje, jie turi gerą patirtį dirbdami su mūsų kolegomis Kinijoje. Mes vadovaujamės duomenimis“, – kalbėjo M. Ryanas.

„Duomenys leis pereiti į kitą etapą, kur judėsime toliau, kad išsiaiškintume šio viruso kilmę“, – pridūrė jis.

„Dar per anksti daryti kokias nors išvadas, tačiau manome, kad darome tam tikrą pažangą ir tikimės, kad tai darysime visuomenės labui ateityje“, – pažymėjo PSO ekstremaliųjų situacijų vadovas.