Mokslas ir IT

2021.01.19 17:12

Naujos koronaviruso atmainos specialistams kelia nerimą: jos gali pakeisti epidemiologinę situaciją

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.01.19 17:12

Vilniaus universiteto profesorė Edita Sužiedėlienė sako, kad specialistams nerimą kelia koronaviruso atmainos. Anot profesorės, kai kurios pavojingesnės viruso mutacijos gali plisti šalyje to nežinant, o tai gali turėti įtakos epidemiologinei situacijai. E. Sužiedėlienės teigimu, artimiausiu metu Lietuvai reikia turėti patvirtintą viruso genomo sekos tyrimų programą.

„Identifikuotos kelios SARS-CoV-2 viruso atmainos, kurių kilmė siejama su keliomis šalimis. Iš tikrųjų, jos kelia rūpestį dėl genomo mutacijų ir dėl tam tikrų viruso savybių, kurios tam tikru laipsniu gali pakeisti ir epidemiologinę situaciją. Mūsų šalyje turi būti nedelsiant inicijuoti viruso stebėsenos tyrimai ir pradėti įgyvendinti“, – LRT RADIJUI sako profesorė.

Europos Komisija pristatys siūlymus, kaip paspartinti koronaviruso genomo tyrimus Europos Sąjungos šalyse. Vakar Vokietijos sveikatos apsaugos ministras pareiškė, kad šalis tirs vieno iš 20 teigiamų mėginių genomus.

Kaip LRT RADIJUI anksčiau teigė mokslininkas, virusų tyrinėtojas Gytis Dudas, šiuo metu mokslininkai akylai stebi ne vieną, o tris naujas viruso atmainas: vadinamąjį „britišką džentelmeną“, brazilišką ir Pietų Afrikos atmainas.