Mokslas ir IT

2016.04.01 17:13

Dirbtinis intelektas: gąsdintis ar didžiuotis?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.04.01 17:13

Stepas Toliautas, dėstantis Vilniaus universitete dirbtinio intelekto kursą, sklaido įtampą dėl naujos kartos programų baimės ir pasaulio užkariavimo. Anot jo, dirbtinis intelektas veiks taip, kaip jis bus suorganizuotas.

Visai neseniai dirbtinio intelekto programa „AlphaGo“ viename sudėtingiausių stalo žaidimų „Go“ sugebėjo įveikti pasaulio čempioną iš Pietų Korėjos Lee Se-dolą, bet S. Toliautas linkęs įžvelgti kitus inovacijų privalumus.

„Geriausi pasiekimai yra gaunami tuomet, kai į dirbtinį intelektą žiūrima ne iš filosofinės, o labiau praktinės pusės. Tuo požiūriu dirbtinį intelektą galima pavadinti sunkių arba prastai apibrėžtų uždavinių sprendimu“, – paaiškino dėstytojas.

Kaip pastarųjų kelerių metų dirbtinio intelekto pasiekimus dėstytojas įvardijo pažangą, kad žmonės dabar geba rinkti ir apdoroti itin didelius informacijos kiekius („big data“). Pačiu įspūdingiausiu dirbtinio intelekto pasiekimu specialistas įvardijo marsaeigių įrangos valdymą – apie 10 metų Raudonąją planetą tiriantys įrenginiai iš dalies juda savarankiškai.

Išsamiau apie dirbtinį intelektą ir filosofo dr. Leonido Donskio poziciją dėl šios inovacijos sužinosite LRT TELEVIZIJOS „Laba diena, Lietuva“ vaizdo reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.