Mokslas ir IT

2016.03.31 22:21

„Microsoft“ tyrimas atskleidė, kaip įmonėms pritraukti daugiau darbuotojų

Europos smulkieji ir vidutiniai verslai, įvaldę jiems prieinamus didžiuosius duomenis, dukart labiau linkę tikėti, jog jų finansinė padėtis pagerės per artimiausius metus, rodo „Microsoft“ tyrimas.  Lietuvos darbuotojai nurodo, kad didžiausi šių metų iššūkiai jiems bus susiję su įgūdžių trūkumu, verslo funkcijų perkėlimu į skaitmeninę erdvę ir prieiga prie reikiamos informacijos realiu laiku. 

Beveik pusė smulkiųjų ir vidutinių įmonių Europoje, kurios išnaudoja jiems prieinamus didžiuosius duomenis, per artimiausius metus tikisi geresnių finansinių rezultatų. Didieji duomenys, angliškai „big data“ – tai milžiniški duomenų masyvai.

Pavyzdžiui, įmonė parduoda produktą, tarkim, pavadinusi jį „šokoladas“. Didžiųjų duomenų masyve kaupiama visa informacija, kur paminėtas žodis šokoladas – ar tai būtų išmanusis telefonas, socialinis tinklas ar žinutė internete. Kaupdamos ir apdorodamos šiuos didžiuosius duomenis, įmonės gali spręsti ne tik apie jo pardavimus, bet ir rasti naujų ar išlaikyti esamus klientus.

„Statistiškai įmonėse, kuriose naudojamos verslo valdymo sistemos, kiekvienam darbuotojui tenkanti pajamų dalis padidinama 2 tūkst. eurų per metus, todėl investicija į verslo valdymo sistemą nėra tokia didelė kaip gaunama grąža ir nauda“, – sakė „Microsoft Lietuva“ vadovas Ainis Kavaliauskas.

Lietuvos smulkiosios ir vidutinės įmonės didžiausiu jų vidiniu iššūkiu laiko, kaip išugdyti reikiamų įgūdžių turinčių specialistų, kaip funkcijas perkelti į skaitmeninę erdvę ir prieigą realiu laiku. 

Beveik pusė Lietuvos smulkiųjų ir vidutinių įmonių pripažįsta nenaudojančios technologinių sprendimų, kurie leistų kurti lankstesnes darbo sąlygas įmonės viduje, kas ketvirta įmonė technologijų nenaudoja dalydamasi verslo idėjomis bendrovės viduje.

„Mūsų įmonių vadovai yra senesnės kartos ir jų galvose yra išankstinė nuostata, kad reikia būti visiems vienoje vietoje ir to laisvumo nelabai daug duoda. Tai mažina įmonių patrauklumą, o jei ta tendencija pasikeistų, tai smulkios ir vidutinės įmonės pritrauktų daugiau darbuotojų“, – pabrėžė A. Kavaliauskas

„Microsoft“ 20 Europos šalių apklausė daugiau nei 6 tūkst. smulkiojo ir vidutinio verslo darbuotojų.