Mokslas ir IT

2021.01.14 14:33

Vyro kraujyje ėmė augti „magiški grybai“ po to, kai jis į veną susileido psilocibino grybų arbatos

LRT.lt2021.01.14 14:33

Vyras išsivirė arbatą iš „magiškų grybų“ ir tokio nuoviro susileido sau į veną. Po kelių dienų jis atsidūrė greitosios pagalbos skyriuje, nes jo kraujyje ėmė augti grybai, rašo „Live Science“.

Ligoniui teko 22 dienas praleisti ligoninėje, 8 iš jų jis prabuvo intensyvios priežiūros skyriuje. Vyrui pasireiškė dauginis organų nepakankamumas. Dabar jis jau paleistas namo, tačiau tebėra gydomas antibiotikais ir priešgrybeliniais vaistais, rašoma „Journal of the Academy of Consultation-Liaison Psychiatry“ sausio 11 d. paskelbtame ligos aprašyme.

Ligos aprašyme minima, kad susileisdamas grybų į savo kraujo sistemą, 30 metų vyras tikėjosi palengvinti bipolinio sutrikimo simptomus ir sumažinti priklausomybę nuo opioidų. Jo šeimos nariai įvardijo, kad jis neseniai nustojo vartoti jam paskirtus vaistus ir svyravo tarp depresinės ir maniakinės būsenos.

Pacientas internete susirado informacijos, kad haliucinogenai, tokie kaip LSD ir psilocibino grybai, gali turėti potencialiai terapinį poveikį. Tai jį paskatino išsivirti psilobicino grybų ir pasidaryti „grybų arbatos“. Prieš susileisdamas į kūną, vyras arbatą prafiltravo per medvilninį tamponą. Artimiausiomis dienomis pacientas tapo vangus, jį pykino, o oda ėmė gelsti. Netrukus jam prasidėjo viduriavimas, ligonis ėmė vemti krauju.

Nugabenus vyrą į ligoninę paaiškėjo, kad jam pasireiškė kelių organų nepakankamumas, įskaitant ir kepenis bei inkstus. Jo kraujyje aptikta bakterinė infekcija, kurią sukėlė mikrobas Brevibacillus ir grybelinė infekcija, sukelta psichodelinių grybų – tai reiškė, kad „magiški grybai“, kuriuos jis susileido sau į veną, ėmė augti kraujyje.

Kaip rašo „Live Science“, be to, kad teko vartoti antibiotikus ir antigrybelinius vaistus, vyras taip pat buvo prijungtas ir prie plaučių ventiliavimo aparato, nes patyrė ūminį kvėpavimo nepakankamumą – plaučiuose ėmė kauptis skystis. Laimei, pacientas išgyveno šį išbandymą ir vėliau buvo išleistas iš ligoninės.