Mokslas ir IT

2016.03.22 11:57

FTB teigia radęs būdą nulaužti žudiko „iPhone“

15min.lt2016.03.22 11:57

JAV Teisingumo ministerija, spaudusi „Apple“ bendradarbiauti ir padėti įsilaužti į vadinamojo Kalifornijos šaulio išmanųjį telefoną „iPhone 5C“, paprašė atidėti teismo posėdį. Manoma, taip nutiko todėl, kad FTB rado būdą gauti žudiko telefono duomenis, rašo „Politico“.

Primename, kad  „Apple“ atsisakė padėti Federalinių tyrimų biurui (FTB) prieiti prie gruodžio mėnesį San Bernardino mieste įvykusių žudynių organizatoriaus Syedo Rizwano Farooko telefono „iPhone“ duomenų. Bendrovės vadovas Timas Cookas savo laiške rašė:

„Nors mes tikime, kad FTB ketinimai yra geri, būtų neteisinga valdžiai versti mus sukurti slaptą įėjimą į mūsų produktus“.

„Apple“ taip pat žadėjo dar labiau sustiprinti vartotojų duomenų apsaugą.

Prieš pat numatytą kovo 22 d. posėdį ministerijos atstovas teismui pareiškė, kad, ko gero, nereikės versti „Apple“ bendradarbiauti. Pranešama, kad kovo 20 d. FTB pademonstravo galimą žudiko „iPhone“ atblokavimo metodą.

„Dar reikia atlikti bandymus, norint nustatyti, ar šis metodas tikrai yra efektyvus. Jei pavyks įsilaužti į Farooko telefoną, „Apple“ pagalbos daugiau nebeprašysime“, – sakė ministerijos atstovas.

Labai svarbu, kad įsilaužimo proceso metu nebūtų pažeisti telefone esantys duomenys. Todėl kol kas tyrėjai nespindi optimizmu ir kalba labai aptakiai.​

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.