Mokslas ir IT

2016.03.22 08:18

„Apple“ pristatė galingiausią 4 colių įstrižainės telefoną „iPhone SE“

15min.lt 2016.03.22 08:18

Pirmadienį „Apple“ savo būstinėje pristatė 4 colių įstrižainės išmanų telefoną „iPhone SE“, kurį vadina sparčiausiu kada nors sukurtu 4 colių įstrižainės telefonu, 9,7 colio įstrižainės „iPad Pro“, taip pat paskelbė apie „Apple Watch“ ir kitus atnaujinimus.

Naujas „Apple“ telefonas „iPhone SE“ vizualiai labai primena „iPhone 5“, o techninės charakteristikos – kaip pernai rudenį pristatyto „iPhone 6s”.

Ant „iPhone SE“ bus pavaizduotas nerūdijančio plieno „Apple” logotipas, o viršutinė ir apatinė telefono dalys dengtos stiklu.

„iPhone SE“, kurį bus galima rinktis ir iš rausvos aukso spalvos, veiks su 64 bitų A9 procesoriumi bei koprocesoriumi M9.

Telefone įdiegta 12 MP kamera su fokusuojančių pikselių technologija, bus ir pirmą kartą su „iPhone 6s“ pristatyta „Live Photos“ funkcija, galimybės vaizdą įrašyti 4K raiška, daryti sulėtintus vaizdo įrašus.

Pasak „iPhone“ viceprezidento rinkodarai Grego Joswiako, naujame telefone bus įdiegta talpesnė baterija nei „iPhone 5s“, „iPhone SE“ palaikys naujus LTE ryšio standartus, turės greitesnę belaidžio ryšio jungtį  ir naujus mikrofonus.

„iPhone 6SE” kaina už 16 GB versiją sieks 400 dolerių, 64 GB modelis kainuos 499 dolerius. Iki gegužės pabaigos „iPhone 6SE” pasieks 110 šalių, tarp jų ir Lietuvą. 

Mažesnis „iPad Pro“

Kaip ir tikėtasi, „Apple“ pirmadienį anonsavo ir mažesnę „iPad Pro“ versiją su 9,7 colio įstrižainės „Retina“ ekranu ir rašikliu. Įrenginio techninės charakteristikos panašios į ankstesnio 12,9 colio įstrižainės „iPad Pro“, o dydis ir svoris – „iPad Air 2“.

Naujame 9,7 colio įstrižainės „iPad Pro“ įmontuotas  greičiausias bendrovės sukurtas procesorius A9X. Planšetinis kompiuteris turės naują „True Tone“ ekrano funkciją, dėl kurios  ekrano ryškumas prisitaikys prie apšvietimo. Panaši technologija naudojama „Samsung“ įrenginiuose.

„iPad Pro“ įdiegta „Smart Conncector“ jungtis, kuri leis prijungti klaviatūrą ar kitus priedėlius, veiks 12 MP kamera ir bus galimybė daryti įrašus 4K raiška.

Naujo „iPad Pro“ 32 GB versija kainuos 600 dolerių, 128 GB – 749 dolerius. Pirmą kartą pristatyta versija su 256 GB talpa. Ji kainuos 899 dolerius.

Be tradicinių spalvų „iPad Pro“ šįkart turės ir rausvos aukso spalvos korpusą.

„Apple“ vadovas Timas Cookas pranešė apie pasikeitusią „Apple Watch“ kainą – nuo šiol laikrodis kainuos nebe 349, o 299 dolerius ir turės naujų apyrankių, įskaitant ir austo nailono iš „keturių sluoksnių konstrukcijos“. Bus išleistos ir naujos apyrankės sportinei laikrodžio versijai.

Nuo šios dienos išleidžiamas ir operacinės sistemos atnaujinimas „iOS 9.3“ su „Night Shift“ režimu, leisiančiu pritaikyti ekrane rodomą atspalvį prie laiko. Pavyzdžiui, vakarais bus sumažinta ekrano spinduliuojama mėlyna šviesa, kuri, gali būti viena iš nemigos priežasčių.

„iOS 9.3“ sustiprins „Notes“ aplikacijos saugumą – nuo šiol bus galima užrašus apsaugoti su „Touch ID“, taip pat atnaujintos „Apple Health“ bei „Car Play“ programėlės.

Pristatymo renginyje T.Cookas nepraleido progos pakalbėti apie privatumo iššūkius. „Mums, kaip valstybei, reikia nuspręsti, kiek galios ji gali turėti mūsų privatumui“, – sakė T.Cookas, taip primindamas apie bendrovės nesutarimus su Federaliniu tyrimu biuru, kuris prašo padėti įsilaužti į San Bernardino žudiko „iPhone“.