Mokslas ir IT

2016.03.09 09:18

Archeologai rado naujų piliakalnių

BNS2016.03.09 09:18

Šių metų pradžia Lietuvos archeologams buvo sėkminga – rasti net keli nauji piliakalniai, apie kuriuos nei jie, nei visuomenė iki šiol nežinojo, rašo „Lietuvos žinios“.

Vasarį pagal dr. Egidijaus Šatavičiaus duomenis rasti piliakalniai Pelesiškėse, Nemuno dešiniajame krante (Birštono savivaldybė), ir Bundoriuose, Nemuno kairiajame krante (Alytaus rajonas). Abu jie yra vadinamojo krantinio tipo, įrengti Nemuno ir nedidelių bevardžių upelių suformuotuose kyšuliuose, nuo aukštumų pusės apsaugoti pylimais ir grioviais. Abu – Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje.

„Netoli vietovių, šalia kurių rasti piliakalniai, buvo pilkapynai. Tai tarsi būsimų paieškų nuorodos“, – sakė Nemuno kilpų regioninio parko vyriausioji specialistė Ramutė Milušauskienė.

Anot jos, pastarieji metai parkui buvo itin džiugūs, nes 2014-aisiais jo teritorijoje aptiktas Matiešonių piliakalnis, o šiemet – net du nauji objektai. Dabar Nemuno kilpų regioniniame parke yra 22 piliakalniai.

„Bet tai, matyt, ne pabaiga. Esame linkę manyti, kad Nemuno kilpos kadaise buvo tapusios tarsi gynybiniu žiedu. Nežinau Lietuvoje kitos vietovės, kurioje po piliakalnį būtų kas 20 kilometrų“, – tvirtino R. Milušauskienė.

Lietuvoje yra apie 890 patvirtintų piliakalnių. Nedidelė jų dalis – sunykę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.