Mokslas ir IT

2016.03.06 13:41

„Mokslo sriuba“: kaip išmaitinti augančią žmoniją?

LRT Kultūra, LRT.lt2016.03.06 13:41

Jungtinių Tautų organizacija prognozuoja, kad 2050 metais, tai yra už 34 metų, Žemėje gyvens apie 30 proc. daugiau žmonių nei dabar. Šiuo metu mūsų planetoje gyvena beveik 7,4 mlrd. žmonių. O, prognozuojama, bus beveik 10 milijardų.

Įsivaizduokite – mūsų planetoje tarsi atsiras dar viena Kinija ir Indija. Kaip išmaitinsime tiek daug žmonių? Taip pat visiems žmonėms reikės namų, automobilių, kompiuterių, gražių rūbų. Tai tikras iššūkis! Ką turime daryti, kad 2050 metais Žemė būtų laimingų žmonių planeta ir visi būtų sotūs?

„Mes žinome kelias žemės ūkio revoliucijas. Nuo primityvaus žemės dirbimo rankomis iki arklio ar jaučio įkinkymo. Nuo gyvulio darbo iki pažangiausios žemės ūkio technikos. Selekcija ir naujų veislių kūrimas – tai dar vienas didelis pasiekimas. Kaskart įvykus tokiam proveržiui, derliaus kiekis iš to paties žemės ploto padidėja kelis kartus. Tačiau kiek ilgai tai gali tęstis? Ar yra naujų idėjų, leisiančių ateityje dar labiau padidinti derliaus kiekį? Ar mūsų išsigelbėjimas yra genų inžinerija? O gal mėsos auginimas laboratorijoje?“ – „Mokslo sriubą“ kviečia žiūrėti jaunieji mokslo populiarintojai.

„Mokslo sriubos“ galima ragauti kas antrą trečiadienį 22 val. per LRT KULTŪROS kanalą.