Mokslas ir IT

2016.03.04 13:16

Po „iOS“ atnaujinimo vartotojai gali būti perspėti, jei darbdavys stebės jų „iPhone“

15min.lt2016.03.04 13:16

Didelė dalis įmonių duoda darbuotojams išmaniuosius telefonus, kad šie galėtų patikrinti darbinį paštą ir susisiekti. Tačiau šios privilegijos turi kainą: bendrovė gali stebėti arba suvaržyti galimybes naudotis įrenginiu, skelbia cnbcnews.com.

Pranešama, kad po „iOS 9.3“ atnaujinimo darbuotojai galės sužinoti, ar darbdaviai stebi jų telefonus. Pasak „iOS“ turinio kūrėjų ir industrijos darbuotojų, „iOS 9.3“ vartotojai matys pranešimą, jei jų įrenginys bus prižiūrimas.

„Jokia paslaptis, kad dauguma įmonių administruojamų „iPhone“ kažkokiu būdu yra užrakinami. Dabartinėse „iOS“ versijose nenurodoma, kad vyksta tokio tipo kontrolė. Su „iOS 9.3 „Apple“ vartotojams suteiks visišką skaidrumą ir leidžia žinoti, ar įrenginį stebi darbdavys“, – rašo „9to5Mac“.

Apie šią funkciją socialiniame tinkle „Reddit“ pranešė „iOS 9.3“ bandomąją versiją testuojantis vartotojas. Jo teigimu, apie tai, kad telefonas stebimas, vartotojas informuojamas užrakintame telefono ekrane ir nustatymų skiltyje „Apie“ (About).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.