Mokslas ir IT

2020.12.03 16:27

Sibire gyventojus nudžiugino įspūdingas reginys: užfiksavo itin retą atmosferos reiškinį

Patricija Kilminavičienė, LRT.lt2020.12.03 16:27

Rusijos mieste Tiumenėje, Sibire, užfiksuotas retas atmosferos reiškinys – taip vadinami šviesos stulpai. Šį reginį sukelia ne ateiviai iš kitos planetos, o šviesa, atsispindinti nuo ore esančių ledo kristalų. Savo „Twitter“ paskyroje šio reiškinio vaizdiniais pasidalino „The Moscow Times“.

Kaip rašo „Business insider“, nuo ore esančių mažyčių plokščių ledo kristalų – ledo dulkių – atsispindi bet koks šviesos šaltinis, sukuriantis įspūdingą vaizdą – spalvingus šviesos stulpus.

Šviesos stulpai yra toks retas reiškinys, kad žmonės anksčiau juos laikydavo ateivių pasirodymais Žemėje.

Pasak „National Geographic“, šviesos stulpai dažniau pasirodo tolimuosiuose Šiaurės regionuose, esančiuose arčiau Arkties. Tačiau dėl kartais pasitaikančių itin šalto oro šuorų gali pasirodyti ir piečiau, pavyzdžiui, Jungtinėse Valstijose bei Kanadoje.

Šviesos stulpai geriausiai matomi naktį, tačiau tai nėra vienintelis laikas, kai jie netikėtai gali atsirasti danguje. Kai tekančios arba besileidžiančios Saulės šviesa atsirenkia į ledo dulkes, susiformuoja reiškinys, vadinamas Saulės stulpais. Jie dažnai įgauna rausvai raudonus ir oranžinius Saulės atspalvius.