Mokslas ir IT

2020.12.02 09:21

JK pirmoji pasaulyje patvirtino „Pfizer“ vakciną nuo COVID-19: skiepyti pradės jau artimiausiu metu

LRT.lt, BNS2020.12.02 09:21

Jungtinė Karalystė (JK) tapo pirmąja valstybe pasaulyje, patvirtinusia „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakciną nuo koronaviruso plačiam naudojimui, praneša BBC.

JK Vaistų ir sveikatos priežiūros produktų reguliavimo agentūra sako, kad vakcina, 95 proc. apsauganti nuo COVID-19 ligos, yra saugi pradėti naudoti.

Žmonės, priklausantys aukšto prioriteto grupėms, gali pradėti skiepytis jau artimiausiu metu.

JK jau užsisakė 40 mln. dozių – tiek, kad būtų galima paskiepyti 20 mln. žmonių, skiepijant du kartus.

„Vyriausybė šiandien priėmė nepriklausomos Vaistų ir sveikatos apsaugos priemonių produktų priežiūros agentūros (MHRA) rekomendaciją patvirtinti „Pfizer-BioNTech“ vakciną nuo COVID-19 naudojimui“, – sakoma Sveikatos apsaugos departamento pranešime.

„Ši vakcina nuo ateinančios savaitės taps prieinama visoje JK“, – pridūrė departamentas ir pažymėjo, kad pirmumas bus teikiamas globos namų gyventojams ir sveikatos apsaugos darbuotojams bei slaugytojams.

Tai yra greičiausiai sukurta vakcina, nuėjusi kelią nuo koncepcijos iki realybės vos per 10 mėnesių, kai kitos vakcinos tuos pačius žingsnius įgyvendina per dešimtmetį.

Nors vakcinacija jau gali prasidėti, žmonės vis tiek turi išlikti budrūs ir laikytis taisyklių, kad sustabdytų koronaviruso plitimą, sako ekspertai. Tai reiškia, kad ir toliau reikės laikyti socialinio atstumo, dėvėti veido kaukes ir testuoti žmones, galinčius nešioti virusą bei prašyti jų izoliuotis.