Mokslas ir IT

2016.02.25 08:02

„Facebooke“ atsirado 5 alternatyvos garsiajam „Like“ mygtukui

DELFI.lt2016.02.25 08:02

Vasario 24 dieną „Facebook“ paleido penkias alternatyvas mygtukui „patinka“ („Like“).

Nuo šiol socialinio tinklapio vartotojai gali ne tik spausti „Man patinka“, bet ir prisipažinti meilėje, pasijuokti, nusistebėti, išreikšti liūdesį ir pyktį.

Tą jau gali išmėginti ir vartotojai Lietuvoje.

Tam, kad galėtumėte pasirinkti naują emociją, „Facebook“ programėlėje reikia spausti „Patinka“, o interneto versijoje užvesti pelę ir palaukti.

Galimybė pasirinkti kitą emociją paleidžiama keliais etapais – skirtinguose kompiuteriuose ir naršyklėse jos atsiranda palaipsniui. Su laiku galimybė pasirinkti emocijas bus prieinama visiems, tačiau kol kas ją mato dar ne visi.

Po „Facebook“ įrašais nuo šiol bus rodomas bendras išreiškusių kokią nors emociją vartotojų skaičius. „Facebook“ atstovai tikina, kad kol kas naujienų srauto formavimo algoritmas liks tas pats (visi šeši mygtukai bus traktuojami kaip įprasti „laikai“), tačiau ateityje, kai bus surinkta daugiau duomenų apie vartotojų elgesį ir reakciją, jis bus pakeistas.

„Facebooke“ mygtukas „Patinka“ atsirado 2010 metais.

Šių emocijų testavimas prasidėjo 2015 metų spalį – tada jos atsirado ispanų ir airių „Facebook“ versijose. Nuo šiol ši galimybė prieinama visiems.

„Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas tikina, kad naujos galimybės gal ir neprilygsta mygtukui „Nepatinka“ (kurio tikėjosi daugelis vartotojų), tačiau jos visgi leidžia naujai reaguoti į publikuojamą informaciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.