Mokslas ir IT

2020.11.26 08:18

„Google“ ketina nutiesti pirmąjį optinį kabelį tarp Saudo Arabijos ir Izraelio

BNS2020.11.26 08:18

JAV informacijos technologijų gigantė „Google“, valdoma korporacijos „Alphabet“, planuoja nutiesti pirmąjį optinio pluošto kabelį tarp Saudo Arabijos ir Izraelio bei taip atverti naują koridorių pasauliniam interneto srautui šiame regione, skelbia „The Wall Street Journal“, remdamasis savais šaltiniais.

Indiją su Europa sujungsiantis kabelis padidins interneto pralaidumą ir suteiks „Google“ galimybę plačiau išdėstyti savo duomenų centrus, siekiant užsitikrinti konkurencingumą prieš pagrindines varžoves – „Microsoft“ ir „Amazon“ korporacijas.

Naująjį projektą „Google“ pavadino „Blue Raman“, Indijos fiziko Chandrasekharos Venkatos Ramano garbei.

Dubajaus telekomunikacijų kompanijos „Salience Consulting“ skaičiavimais, daugiau kaip 8 tūkst. kilometrų ilgio kabeliui nutiesti prireiks apytikriai 400 mln. JAV dolerių.

Manoma, jog „Google“ dėl šio projekto įgyvendinimo ieškos finansavimo iš tokių telekomunikacijos pramonės partnerių kaip „Oman Telecommunications“ ir „Telecom Italia“. Šie ir kiti partneriai veikiausiai padės įgyvendinti projektą, drauge užsitikrindami prieigą prie šios šviesolaidinės infrastruktūros, pažymi WSJ.

Tikimasi, kad šviesolaidinį tinklą sudarys povandeninis kabelis tarp Indijos ir Saudo Arabijos, nuo jo bus nutiestos atšakos į gretimas valstybes, o sausuma kabelis iš Saudo Arabijos būtų tiesiamas per Jordaniją iki Izraelio.

WSJ tvirtina, jog „Google“ siekia sukurti naują interneto kelią, aplenkdama Egiptą, kuris taiko „logiškai nesuprantamus“ įkainius tarptautinei ryšių infrastruktūrai.