Mokslas ir IT

2020.11.24 13:31

Lenkijos audinių ūkiuose rasta koronavirusu užsikrėtusių žvėrelių

ELTA, BNS2020.11.24 13:31

Ūkyje Lenkijos šiaurėje aštuonioms audinėms nustatytas koronavirusas. Tai antradienį pranešė radijo stotis „Radio ZET“.

„SARS-CoV-2 diagnozuotas aštuonioms veislinėms audinėms iš ūkio Pamario vaivadijoje“, – informavo stotis. Tyrimų rezultatą patvirtino mokslininkai. „Šiuo metu atliekama išsami genetinė analizė, kad būtų nustatyta viruso kilmė“, – sakoma pranešime.

Pasak Gdansko medicinos universiteto mokslininkų, 91 audinei iš vieno ūkio Lenkijos šiaurės vakaruose atlikus testus dėl COVID-19 sukeliančio viruso SARS-CoV-2, paaiškėjo, kad aštuoni žvėreliai buvo užsikrėtę.

„Tai pirmi patvirtinti ūkiuose auginamų gyvūnų užsikrėtimo virusu SARS-CoV-2 atvejai Lenkijoje“, – sakoma universiteto pareiškime.

„Gauti rezultatai rodo viruso SARS-CoV-2 perdavimo iš žmonių audinėms galimybę“, – pabrėžė universitetas ir paragino audinių ūkius griežtinti biologinio saugumo standartus.

Lenkija yra trečia kailių gamintoja pasaulyje po Kinijos ir Danijos, nurodo gyvūnų teisių gynimo grupės, siekiančios uždrausti gyvūnų veisimą ir auginimą kailiams.

Nuo kovo 4 d., kai Lenkijoje buvo išaiškintas pirmasis koronavirusu atvejis, juo užsikrėtė 909 066 žmonės, mirė 14 314, pasveiko 454 717. Apie gyvūnų užsikrėtimą šalyje iki šiol nebuvo pranešta.

Anksčiau užsikrėtusių gyvūnų buvo rasta Danijos audinių fermose. Apie audinių užsikrėtimo atvejus taip pat pranešė Graikijos, Ispanijos, Italijos, Suomijos, Švedijos tarnybos.

Danijos vyriausybė anksčiau šį mėnesį paskelbė apie visų šalyje augintų 15–17 mln. audinių numarinimą, nurodžiusi, kad tarp žvėrelių galėjo plisti mutavusi koronaviruso versija, galinti pakenkti bet kokios būsimos žmonių vakcinos nuo COVID-19 veiksmingumui.