Mokslas ir IT

2020.11.16 11:19

Egipte – didžiausias šių metų archeologinis atradimas: rasta daugiau nei 100 itin gerai išsilaikiusių sarkofagų

Tadas Paškevičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.11.16 11:19

Egiptas praneša apie didžiausią archeloginį atradimą šiemet. Tarp radinių: laidotuvių kaukės, statulos, urnos ir per šimtą sarkofagų. Egiptiečiai džiaugiasi ne tik dėl didelio rastų sarkofagų skaičiaus, bet ir dėl jų išsilaikymo bei kokybės. Radiniai aptikti Sakaros nekropolyje, priklausančiame senovės Egipto sostinei Memfiui.

Senesni už Aleksandrą Makedonietį ir Aristotelį – tokie yra dalis naujų radinių Egipte. Sarkofagai ir daug kitokių daiktų – didžiausias archeologinis atradimas faraonų šalyje šiemet.

Žinios. Moldovos prezidento rinkimus laimėjo proeuropietiška kandidatė Maia Sandu

„Šiandien pranešame radę daugiau nei šimtą sarkofagų. Jie rasti vos keli šimtai metrų nuo čia. Taip pat radome per 40 laidotuvių kaukių, statulų ir kanopomis vadinamų urnų su balzamuotųjų vidaus organais“, – sako Egipto turizmo ir senienų ministras Chaledas Al Anany.

Užplombuoti ir puikiai išsilaikę sarkofagai datuojami nuo 26-osios Egipto dinastijos, valdžiusios 6 amžiuje prieš Kristų, iki Ptolemėjų dinastijos, valdžiusios ligi pirmojo amžiaus prieš mūsų erą. Ekspertai teigia, kad šie radiniai įspūdingesni nei kiti 59 sarkofagai, rasti anksčiau šiemet.

„Šis atradimas yra ypatingas, visų pirma, dėl didelio atrastų sarkofagų skaičiaus. Be to, jų būklė tiesiog fantastiška, daug geresnė, nei rastų spalį. Tai reiškia, kad šie sarkofagai priklausė aukštesnės klasės žmonėms“, – tikina Senienų tarnybos vadovas Mostafa Vaziris.

Visus atrastus sarkofagus ir kitus artefaktus planuojama eksponuoti kitąmet atsidarysinčiame Didžiajame Egipto muziejuje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.