Mokslas ir IT

2013.02.28 15:33

Sukurta naujoji technologija palengvins filmų kūrėjų darbą

LRT.lt 2013.02.28 15:33

Grupei mokslininkų iš Maxo Plancko informatikos instituto (Vokietija) pavyko sukurti technologiją, gerokai palengvinsiančią kino kūrėjų darbą.

Grupei mokslininkų iš Maxo Plancko informatikos instituto (Vokietija) pavyko sukurti technologiją, gerokai palengvinsiančią kino kūrėjų darbą.

Kaip praneša „Science Daily“, tikima, kad naujoji technologija gerokai palengvins daugelio filmų scenų sukūrimą, taip pat pagelbės gydytojams, sportininkams ir sporto žurnalistams analizuoti judesius ir jų seką.

Technologijos esmė – speciali itin tikroviška scena, kurioje skirtinguose kampuose išdėliotos kelios (5–12) filmavimo kameros leidžia fiksuoti aktorių judesius iš įvairių pusių. Nufilmuotą medžiagą apdoroja speciali programinė įranga. Pabrėžiama, kad naujoji technologija leidžia atkartoti aktorių judesius itin greitai ir tikroviškai.

Šiuo metu kino kūrėjai naudojasi technologija, kurios esmė – specialus kostiumas, kurį turi dėvėti aktoriai filmavimo metu. Naujasis metodas leidžia aktoriams dėvėti bet kokius drabužius, aktoriai yra filmuojami įprastomis kameromis jiems įprastu būdu.

Mokslininkai džiaugiasi, kad naujoji technologija leidžia fiksuoti aktorių judesius net šiems pasislėpus už daiktų ar vilkint įspūdingus kostiumus. Tikimasi, kad netolimoje ateityje nebereikės naudoti specialios scenos filmavimo metu – esą visą medžiagą bus galima fiksuoti bet kur už filmavimo studijos ribų.