Mokslas ir IT

2020.11.05 11:34

Dėl koronaviruso mutacijos Danijoje bus išnaikinta 15 milijonų audinių

LRT.lt2020.11.05 11:34

Danija paskelbė, kad išnaikins maždaug 15 milijonų audinių, nes mutavęs koronavirusas plinta ir tarp žmonių. Teigiama, kad nauju viruso variantu žmonės užsikrečia nuo gyvūnų. Šalies valdžia teigia, kad nauja viruso mutacija kelia grėsmę ateities vakcinų efektyvumui, rašo „Deutche Welle“.

Danija išnaikins visas audines, esančias šalies fermose, kad sumažintų riziką pernešti koronavirusą žmonėms, trečiadienį pranešė Danijos premjerė Mette Frederiksen.

Ji teigė, kad vyriausybės agentūros, sekančios koronavirusą Danijoje, aptiko viruso mutaciją, nustatytą 12 žmonių šiaurinėje šalies dalyje. Teigiama, kad jie užsikrėtė nuo audinių.

M. Frederiksen įvardijo, kad nustatyta, jog mutavęs virusas yra atsparus antikūnams, kuriuos žmogaus organizmas gamina kaip atsaką į SARS-CoV-2 virusą, todėl šiuo metu vystomas vakcinas gali paversti neveiksmingomis.

Danijos Sveikatos ministras Magnusas Heunicke tvirtino, kad pusė iš 783 žmogaus koronaviruso atvejų Šiaurės Danijoje „yra susiję“ su audinėmis, rašo „Deutche Welle“.

Valdžia teigė, kad išnaikinti maždaug 15 milijonų audinių kainuos apie 5 milijardus kronų (670 milijonų eurų). Pažadama, kad patirti nuostoliai ūkininkams bus kompensuoti.