Mokslas ir IT

2020.10.28 19:27

Žvirblienė: apribojimai – pirmo būtinumo dalykas, nebėra kada diskutuoti, ar jų reikia, ar nereikia

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.10.28 19:27

Prezidentui pareiškus, kad rinkimus laimėjusių dešiniųjų Vyriausybė darbą pradėti privalo turėdama aiškų koronaviruso pandemijos valdymo planą, VU profesorė Aurelija Žvirblienė ragina imti pavyzdį iš šalių, kurioms pavyko suvaldyti pandemiją. 

Imunologės A. Žvirblienės teigimu, įvedami apribojimai – pirmo būtinumo klausimas.

„Pirmiausia, aišku, tikrai dėl tos valdymo strategijos turi būti labai didelis aiškumas. Nes blogiausia, kai sprendimai labai prieštaringi arba neaišku, ką reikia daryti.

Žinoma, kol kas apribojimai yra pirmo būtinumo dalykas, nes visos šalys tą daro. Ir čia jau nebėra, kada diskutuoti, ar čia reikia tų apribojimų, ar nereikia. Arba verslo tam tikros grupės sako, tarsi nereikia. Kitos šalys tą daro, mes irgi turėtume. Geriausias būdas yra pasižiūrėti į tas šalis, kurioms pavyko suvaldyti šitą sunkią situaciją“, – LRT RADIJUI sako Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesorė.

Per praėjusią parą Lietuvoje užregistruoti 776 COVID-19 ligos atvejai, tai didžiausias skaičius nuo pandemijos pradžios. Taip pat pranešta apie tris užsikrėtusiųjų COVID-19 mirtis.

Taip pat skaitykite

G. Nausėda trečiadienį pažymėjo, kad Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, sparčiai plintant virusui, ypač svarbus sklandus valdžios perdavimas.

„Laiko porinkiminei euforijai tiesiog nėra. Nauja Vyriausybė privalo iš karto turėti labai aiškų pandemijos valdymo planą ir komandą, pasiruošusią jį vykdyti“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė prezidentas.

„Koronaviruso plitimas Europoje ir Lietuvoje tampa vis sunkiau valdomas, tad mūsų visų laukia nauji dideli išbandymai. Visuomenė ir verslas, o tai reiškia – visa Lietuva, turi išgyventi anksčiau neprognozuotų iššūkių metą. Todėl šiandien yra ypač svarbus sklandus valdžios perdavimas ir perėmimas“, – teigė prezidentas.

„Reikės vykdyti darbus, kurie nepalauks. Ir aš, kaip valstybės vadovas, pasižadu prisidėti visomis išgalėmis“, – sakė G. Nausėda.