Mokslas ir IT

2020.10.21 09:01

„Intelekto forumas“ – ir portale LRT.lt: pranešėjai kalbės apie neuromokslus, emocinį ir dirbtinį intelektą

LRT.lt2020.10.21 09:01

Trečiadienį, spalio 21 dieną, Kaune vyks „Intelekto forumas“ – renginys, kuriame mąstymo ir mokymosi iššūkius aptars edukologai, psichologai, neuromokslininkai, filosofai, technologinių ir kitų mokslų atstovai, rašoma pranešime žiniasklaidai. Renginio transliaciją nuo 10 valandos bus galima stebėti ir portale LRT.lt.

„Intelekto forume“ dalyvaus pripažinti neuromokslo, emocinio ir dirbtinio intelekto specialistai. Renginio programa padalinta į tris dalis, skirtas emociniam intelektui, neuroedukacijai ir dirbtiniam intelektui. Jose ekspertai atitinkamai aptars, kaip lavinti emocinį intelektą, kaip mokosi smegenys, kokie švietimo bei ugdymo iššūkiai ir kaip ateityje žmogus sugyvens su robotais.

Pirmojoje dalyje pranešėjai kalbės apie gebėjimą valdyti jausmus, emocinį raštingumą, kūrybiškumą, emocijų ir mąstymo svarbą. Antrojoje dalyje – neuroedukaciją, 21 a. švietimo iššūkius, neuroplastiškumą ir žmogaus smegenų ateitį.

Paskutinės dalies pranešimai dėmesį skirs dirbtiniam intelektui, žmogaus ir mašinos simbiozei, mokytojams kaip ateities technologijų kūrėjams, integruotam ir nuotoliniam mokymui. Kiekvienos dalies pabaigoje bus surengta pranešėjų diskusija.

Tarp forumo pranešėjų – Vytauto Didžiojo, Vilniaus ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetų, Pozityvaus ugdymo instituto atstovai, mokslininkai, verslininkai, neuromokslų, psichologijos, švietimo ir kitų sričių ekspertai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt