Mokslas ir IT

2016.01.13 13:30

Bręsta skandalas: gavo teisę skaityti asmenines socialinių tinklų žinutes

DELFI.lt2016.01.13 13:30

Gali būti, kad nuo šiol kompanijos turės teisę sekti savo darbuotojų privatų gyvenimą internete, socialiniuose tinkluose ir netgi skaityti asmenines juose siunčiamas žinutes, teigia „Independent.co.uk“.

Tokias prielaidas galima kelti po Europos žmogaus teisių teisme priimto sprendimo. Rumunijos inžinierius liko nieko nepešęs, nors skundėsi buvęs atleistas dėl to, kad darbdavys patikrino jo „Yahoo“ pranešimų siuntimo programėle siųstas asmenines žinutes. Atleidimo raštą darbdavys darbuotojui pateikė pamatęs, kad šis bendravo ne tik su savo bendradarbiais ar klientais, bet ir su sužadėtine ir broliu.

Strasbūre esantis teismas sutiko su inžinieriaus darbdaviu sakydamas, kad „darbdavio noras patikrinti, ar darbuotojas darbo metu atlieka darbines užduotis, nėra nepagrįstas“.

Teisėjas atmetė darbuotojo teiginius, kad tikrindamas jo susirašinėjimus, darbdavys pažeidė jo teisę į konfidencialią korespondenciją.

Tai susiję su socialiniais tinklais ar jų siūlomomis susirašinėjimo programėlėmis, tokiomis kaip „Yahoo Messenger“, „Facebook Messenger“, „Whatsapp“ ir kitomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt